Skocz do zawartości

Domalowanie kawałka ściany


zaqu123

Recommended Posts

No nie ma chyba jakichś genialnych metod na takie robótki, poza lekkim cieniowaniem wokół zamalowanych plam.

Czyli robimy to wałkiem i wkoło zamalowanej na pełno plamy, robimy takim pół suchym wałkiem te cieniowania o których wspomniałem.

Ja tak robię i w zasadzie nie idzie poznać miejsca nowego malowania.

No i dobrze jest też odkurzyć malowaną ścianę bo jak się brud rozciaprze z farbą, to nic nie da nawet cieniowanie.

Link do komentarza

Będzie widać.

Nie ma innej opcji.

Chociażby przez efekt starzenia się ściany i farby - tej malowanej wcześniej.

Proponuję ją wykorzystać poprzez zmieszanie z nowo kupioną.

Dojdzie kilka litrów, nie będzie różnicy.

Chyba tylko tak to się uda.

Pojemnik który pomieści nową i starą, wymieszać solidnie - i jeśli nie była ta stara przemarznięta, czy tam z kożuchami przeterminowana - wykorzystasz bez stresu

Link do komentarza
2 godziny temu, zaqu123 napisał:

parę "brudnych" miejsc na ścianie

To zależy od tego, jak te brudne miejsca są rozłożone... może uda się namalować jakieś pasy/słupy/kwadraty/prostokąty w sposób sugerujący, że tak miało być...

Kolor będzie niemal identyczny i to może nie rzucać się w oczy...

 

Gościom nie pokazywać palcem miejsc domalowanych :icon_mrgreen:

 

 

A pomysł bobiczka z mieszaniem jest interesujący i można go wypróbować...

 

Albo zamalować CAŁĄ ścianę...

Link do komentarza
4 godziny temu, zaqu123 napisał:

były malowane około 2 lat

I tu jest problem ....Ale weź mały wałeczek z drobnym włosem i pomaluj , w trakcie malowania tam gdzie najbrudniej to farby grubo i jak wałek zacznie wytracać farbę obrabiasz brzegi tego pomalowanego miejsca ....najlepiej farbę trochę do tego zabiegu rozrzedzić ....

Prosta i nieskomplikowana robota..

Link do komentarza
17 godzin temu, zaqu123 napisał:

Witam muszę domalować parę "brudnych" miejsc na ścianie, mam tą samą farbę, którą ściany były malowane około 2 lat temu. Wiem że kolor będzie się trochę różnić, ale macie może jakieś sprawdzone sposoby żeby było to jak najmniej widoczne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

No pewno, że będzie widać. Dobrze Ci Przedmówcy radzą. Trzeba to przemyć w celu wiadomym (kiedyś to było szare mydło a dopiero potem malarz pędzel brał w łapę i w wiadrze z farbą zamoczył), zagruntować i pomalować całą ścianę. Oszukasz trochę oświetleniem etc, ale przyjdzie wytrawny malarz pokojowy i się kapnie od progu :)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...