Skocz do zawartości

Ile cm styropianu i wylewki?


Recommended Posts

Hej, pomogliście ostatnio, więc wracam.


W projekcie mam 2x5cm styro, ale tam nie ma nawet podłogówki. Moi budowlańcy od SSZ zrobili od chudziaka do poziomu zero 28cm (w niektórych 29, bo jest nierówny).

 

Ile mam dać styropianu i wylewki po podłogówkę? 20cm styro będzie dobrze? Chcę panele w salonie i pokojach. Płytki jedynie kuchnia i łazienki. Wylewka zwykła cementowa.


Chcę to ugryźć najlepiej, żeby wylewka nie była zbyt chuda przy takiej warstwie styro, ale też niezbyt gruba, żeby bezwład nie był zbyt duży i oddawała ciepło bez wielkich strat.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,

 

im wyższa wytrzymałość na zginanie, tym cieniej można położyć jastrych. Przy 20 cm styropian powinien być o jak najniższej ściśliwości (EPS200, XPS300), aby cała podłoga "nie siadła". Rekomendujemy jastrych weber.floor RAPID - 6 cm powinno wystarczyć (F7) przy obciążeniu do 200 kg/m2.

 

Więcej informacji o jastrychach Weber można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48

 

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Z tym xps 300 to chyba przesada. Nie jestem ekspertem, ale nie znam nikogo, kto by do domu dawał xpsa 300ke. 80 lub 100 większośc osób daje. 300 to chyba na jakieś tiry ;)


Wybrałem wylewkę zwykłą cementową, bo i tak mam dużo miejsca tam, więc nie chcę dawać jastrychu, bo wtedy to w ogóle będzie bardzo dużo styropianu.

 

Wiem, że chudziak 2cm nie ma tragedii, ale nadal nie odpowiedział mi nikt, ile mam wziąc tego styropianu, a ile wylewki dać. Przy cementowej jaka grubość będzie optymalna? Tak żeby nie popękało to, ale też i bezwład był mniejszy.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 12.05.2021 o 10:00, alterego napisał:

Z tym xps 300 to chyba przesada. Nie jestem ekspertem, ale nie znam nikogo, kto by do domu dawał xpsa 300ke. 80 lub 100 większośc osób daje. 300 to chyba na jakieś tiry ;)


Wybrałem wylewkę zwykłą cementową, bo i tak mam dużo miejsca tam, więc nie chcę dawać jastrychu, bo wtedy to w ogóle będzie bardzo dużo styropianu.

 

Wiem, że chudziak 2cm nie ma tragedii, ale nadal nie odpowiedział mi nikt, ile mam wziąc tego styropianu, a ile wylewki dać. Przy cementowej jaka grubość będzie optymalna? Tak żeby nie popękało to, ale też i bezwład był mniejszy.

Zobacz, gdzie ci wychodzi poziom i odliczasz w dół - załóżmy, ze wylewka 5 cm - to już masz 5 mniej i reszta styropianu. Przecież sam pisałeś, ze dasz 5 cm wylewki anhydrytowej. To skąd ponowne pytanie o grubość wylewki?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...