Skocz do zawartości

Warunki zabudowy


Magda__30

Recommended Posts

Dzień dobry.

Może będzie mi ktoś w stanie podpowiedzieć. Jakiś czas temu (3lata)planowaliśmy budowę domu na działce, do której w wydanych warunkach zabudowy, był dom parterowy. Przez ten czas odradziliśmy sobie budowę w tym miejscu. Niestety nie znaleźliśmy innej działki, więc temat budowy w tym miejscu wrócił. Trochę zmieniliśmy zdanie i chcielibyśmy dom z poddaszem. Czy można jakoś uniknąć ponownej papierologii związanej z wydawaniem warunków zabudowy? Czyli budowę domu z poddaszem w tym miejscu?  Proszę o poradę. 

Link do komentarza

górna krawędź elewacji? hmm,...... attyka :icon_eek:? ma to być kostka?

bo jeżeli to ma być generalnie wysokość i dopuszczony dach spadzisty (?) to masz chałupę parterową z poddaszem, 3m na parter i reszta do kalenicy, czyli nie tak źle

niemniej potrzeba konkretów z WZ, a być może i ze studium

Link do komentarza

a kto każe Ci się znać? Osobiście wolę cycat z zapisów w dokumencie niż luźne info osoby, która się nie zna, to potrafi zinterpretować tylko zeniu;:bezradny:

jak parterowy to jakie może być info o kondygnacjach? niby półtorej kondygnacji? karkołomny zapis jak dla mnie, ale już parterowy z poddaszem (nie)użytkowym, dachem o nachyleniu...., ileśtam spadowym to już coś bardziej konkretnego

Link do komentarza

Mam taki druk. Wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Tak patrzę teraz w te dokumenty i brakuje decyzji, z której mogłabym cytować, na jaki dom mam mogę liczyć na tej działce. Ale nie pamiętam już, czy ja otrzymaliśmy, czy tylko zawiadomienie o zakończeniu postępowania w sprawie wydania decyzji. 

IMG_20210428_175549.jpg

Link do komentarza

to jak nie masz decyzji to nic nie masz, ten druk to pobożne życzenia, nie decyzja wydana przez Gminę

ale jak masz to co składałaś to tylko zaktualizować promesy  dostawców mediów, ponownie wniosek, mapa zasadnicza pewnie może być ta sama, dobrze by było wkomponować coś o poddaszu użytkowym (pomysł, że parterowe to Twoja inicjatywa, czy "nakaz"?) i avanti!

 

a przy okazji - popatrz co jest w okolicy bo pewnie dadzą coś podobnego, chyba, że zadupie i bez zadęcia, wtedy w zasadzie można dostać to co się napisze

 

studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla tej okolicy jest gdzieś, albo na stronie starostwa/powiatu/czasami i gminy, albo wytąpić o wypis i wyrys, wtedy się przekonasz czy warto się gimnastykować

p.s.

ciekawy druk, te zapisy "M" "G" to co to? a może to inne bukwy :scratching:

Link do komentarza

To wypełniała nam projektantka. Domyślam się tylko minimalna granica i górna granica. Szczerze mówiąc jest to szczere pole i zabudowa pewnie dowolna. W okolicy nie ma domów, a w dalszej są różne domy jednorodzinne i każdy jest inny. Także w ponownym wniosku, gdybym zawarła, że chce piętro, to nie byłoby problemu. Muszę się przejść do projektantki, bo pewnie ona zatrzymała dla siebie decyzję. Tylko ciekawe czy po takim czasie jeszcze ma te papiery. Jak nie to trudno. Będziemy składać ponownie wniosek, z aktualnym upodobaniem 🙂 dziękuję za odpowiedzi 😉

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...