Skocz do zawartości

Kupno działki blisko drogi ekspresowej


Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie kupna działki i proszę wszystkich o pomoc i doradztwo. 

Działka, która chce zakupić znajduje się w spokojnej miejscowości, lasy pola. W 2026 ruszy budowa s10. Według planów będzie ona przebiegać niedaleko działek budowlanych. Jest tam pełno nowo wybudowanych domków, budują się też kolejne.

Kropka pokazuje moja działkę natomiast strzałka w dół to odległość około 350 metrów do planowanej eski. Kupować działkę czy odpuszczać....??? 

 

20210427_140400.jpg

Link do komentarza
41 minut temu, Sandra Jóźwiak napisał:

 

Kropka pokazuje moja działkę natomiast strzałka w dół to odległość około 350 metrów do planowanej eski. Kupować działkę czy odpuszczać....??? 

 

Przede wszystkim pomyśl o tym, że świat po drugiej stronie drogi stanie się niedostępny. Więc przymierz sie do tego, co jest po tej stronie, gdzie jest działka. Da się żyć spokojnie, nie będzie potrzeby jechania dwudziestu kilometrów po to, żeby znaleźć się w szkole czy przedszkolu, które teraz jest o pięćset metrów? Pod tym kątem analizuj sytuację, reszta to bajka.

Link do komentarza

11.thumb.jpg.87171b9d15ff27d69de7bb743b26e8df.jpg

 

 

Wydaje mi się, że w zakreślonym miejscu jest jakiś wiadukt/przejazd, więc chyba nie ma obawy

1 godzinę temu, retrofood napisał:

że świat po drugiej stronie drogi stanie się niedostępny

 

Ja mieszkam w odległości ok 180 m od S12 (Lublin - zachód kraju), oddzielony od niej kilkoma kępami drzew, ekranów w tym miejscu nie ma... Słychać przejeżdżające samochody i MOTOCYKLE (:zalamka::wallbash:), 250 m od linii kolejowej LK17 (Warszawa - Lublin), oddzielonej kilkoma kępami drzew i krzaków... słychać przejeżdżające pociągi, szczególnie w wilgotnym powietrzu... ale da się żyć :icon_mrgreen:

Po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się i przestaje słyszeć szum kół i odgłosy pociągów...

Link do komentarza
20 godzin temu, retrofood napisał:

 

Przede wszystkim pomyśl o tym, że świat po drugiej stronie drogi stanie się niedostępny. Więc przymierz sie do tego, co jest po tej stronie, gdzie jest działka. Da się żyć spokojnie, nie będzie potrzeby jechania dwudziestu kilometrów po to, żeby znaleźć się w szkole czy przedszkolu, które teraz jest o pięćset metrów? Pod tym kątem analizuj sytuację, reszta to bajka.

W zaznaczonym miejscu będą wiadukty wiec doateo do drogi krajowej będzie bezproblemowy, dopiero po kilku km jazdy krajową będzie się wjeżdżać na eske. 

20210427_140414.jpg

Screenshot_20210428-160027_WhatsApp.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Duże znaczenie ma wysokość przebiegu planowanej trasy.

Jeśli będzie zdecydowanie niżej w stosunku do Twojej działki - nie będzie źle.

Jeśli będzie usytuowana wyżej - to już gorzej.

Wiem z doświadczenia, że jeśli droga poleci górą, najgłośniej mają Ci usytuowani względem niej w odległości 300 - 500 metrów.

Dochodzi kwestia ewentualnie planowanych tam ekranów.

One również dużo zmieniają w kwestii potencjalnych hałasów a usytuowania i odległości działki względem planowanej drogi.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...