Skocz do zawartości

Czy mam wszystkie wymagane dokumenty?


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Zadatkowałem dom. Wybudowany w 1990 roku, na działce 20 arów. Chcę go sfinansować częściowo przez kredyt. Bank wymaga ode mnie tylko oględzin, wypisu z rejestru gruntów oraz numerów ksiąg wieczystych i kopii aktu notarialnego poprzedniego właściciela. To jest dom używany, normalnie zamieszkały do 2019 roku. W normalnej lokalizacji, po lewo i po prawo są domy. 

 

Czy ja potrzebuję jeszcze jakichś dokumentów na ten dom? Gość co go sprzedaje mówi że pozwolenie na budowę i odbiory to on tego nie ma, bo zajmował się tym jego ojciec, ojciec umarł i nie mógł tych dokumentów znaleźć, ma tylko akty notarialne, wypis z rejestru gruntów i to w sumie wszystko.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Najważniejsze żeby w księdze wieczystej nie było innych właścicieli, wpisów banków, komornika, zadłużenia, służebności (np. dla zmarłego Ojca) etc. Dokładnie - zapytaj bank. Skoro on tam mieszka i jest numer domu to odbiór musiał być, najwyżej mają wszystkie dokumenty w Powiecie - muszą trzymać xxxx lat. Nie pamiętam ale 10 na pewno. Na początek musisz mieć pewność, ze kupujesz z czystą księgą wieczystą bez niespodzianek.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...