Skocz do zawartości

Konfiguracja warstw i szczegóły wykonania pokrycia dachu


Recommended Posts

Konfiguracja warstw pokrycia dachowego uzależniona jest od samej konstrukcji dachowej, rodzaju wierzchniego materiału pokryciowego jak i przeznaczenia poddasza – czy znajdujące się tam pomieszczenia będą mieszkalne, a więc ogrzewane czy też nie. Szczególnie często popełniane są błędy przy dachach ocieplanych, w których potencjalne zagrożenie wnikaniem wilgoci może występować od strony zewnętrznej jak i wnętrza poddasza. Pokrycia takie wymagają nie tylko dobrego ocieplenia, ale również ograniczenia wnikania pary wodnej z użytkowanych pomieszczeń jak i umożliwienia odparowania wilgoci z przestrzeni znajdującej się nad warstwą termoizolacji oraz pod szczelnym, wierzchnim pokryciem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/akcesoria-dachowe/11708-konfiguracja-warstw-i-szczegoly-wykonania-pokrycia-dachu

Link do komentarza
Gość Remigiusz
Robiłem niedawno szopę, co strona, forum czy producent to jakieś inne informacje. Nie wiem w końcu czy dobrze zrobiłem. Na dach dałem papę->płytę osb->folię paroizolacyjną->konstrukcja z kantówek. W późniejszym czasie przestrzeń planuję wypełnić wełną mineralną i na to przybić regipsy. Czy to jest dobre, czy płyta mi spleśnieje?
Link do komentarza
18 godzin temu, Gość Remigiusz napisał:

Robiłem niedawno szopę, co strona, forum czy producent to jakieś inne informacje. Nie wiem w końcu czy dobrze zrobiłem. Na dach dałem papę->płytę osb->folię paroizolacyjną->konstrukcja z kantówek. W późniejszym czasie przestrzeń planuję wypełnić wełną mineralną i na to przybić regipsy. Czy to jest dobre, czy płyta mi spleśnieje?

Zamiast papy powinna byc membrana o odpowiedniej paroprzepuszczalności a folia paroszczelna od środka pod płyty G-K. Rozumiem, że między krokwie i na krokwie od środka dasz wełnę potem cofając się - folie paroizolacyjną i na to regipsy?

Przykładowa membrana zamiast papy.

403272-2646-1100x0-sc2x04_jaricin2-alfab

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...