Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jest sporo producentów kóz i dziś wybranie swojej może stanowić nie lada wyzwanie. W kwocie 2 tys. wybór może być ograniczony ale spokojnie znajdziesz fajny piec Invicty, Dovre lub Jotul w jakiejś specjalnej akcji promocyjnej. Największą gamę z tych producentów ma Invicta. Dodatkowo wszystkie piece dostosowane do Ekoprojetku - co będzie wazne w 2020 roku.   Co do samego podpięcia to będziesz potrzebować rury podłączeniowe, silikon uszczelniający. Jeśli komin nie ma podpięcia to trzeba będzie je wykuć i zastosować coś takiego jak tutaj - https://bit.ly/2IWYTiZ, i osadzić to na górkalu zmieszanym z zaprawą szamotową. Samo podpięcie pieca jest prostę - przyda się jednak pomocnik, aby ustawić piec albo podtrzymać rurę. 
    • Przyłączam się do odpowiedzi powyżej. W szczególe - sama temperatura -20oC nie szkodzi panelom, natomiast bardzo szkodzą znaczne zmiany temperatury występujące w domkach letniskowych, z efektami jak w odpowiedzi powyżej. 
    • Ogrodzenie, to ogrodzenie, bez względu czy "dotyka" domu, czy innego ogrodzenia - zdefiniowane w art. 29.1.23).  zwolnione z obowiązki PnB i zgłoszenia art. 30.1. pod warunkiem art. 30.1.3).
    • A co w takiej sytuacji jak moja.   Działa nie jest zabudowana została zakupiona jak sąsiednia do działki na której jest dom w trakcie budowy i ogrodzenie .  Teraz chcę dobudować dalszy ciąg tego ogrodzenia.  Bramy ani furtki nie będzie bo już jest w obecnie wybudowanym ogrodzeniu. Nie ma żadnych wymogów w planach zagospodarowania miasta co do rodzaju ogrodzenia.   Czy w takim przypadku mówimy o urządzeniu budowlanym czy obiekcie budowlanym?   Obie działki ze sobą bezpośrednio graniczą i są na terenie miasta przeznaczonym pod budownictwo domków jednorodzinnych.   Ja bym to interpretował jak uprządzenie budowlane bo nowe ogrodzenie będzie stanowić całość z domem i już wcześniej wybudowanym ogrodzeniem.     
    • Z rysunku nie wynika gdzie ten  dach ma być - to chyba zabudowa szeregowa?  Ewentualne prace modernizacyjne trzeba uzgodnić z sąsiadami i z pewnością nie można  wystawić dachu poza granicę działki.
  • Popularne tematy