Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• U mnie w mieszkaniu 70m2 ( 4 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój) zrobili wszystko bo mieszkanie nigdy nie remontowane: wymiana wszystkich kabli, zamocowanie punktowego oświetlenia w przedpokoju i kuchni na suficie podwieszanym, gniazdka standardowe z wejściami usb- w każdym pokoju średnio po 3 ( myślałem że będzie za dużo ale sprawdza się idealnie- nawet wysokość, 140 cm). 
      Najważniejsze to założyli gniazdo siłowe- należy o  tym pamiętać jeżeli ktoś chce obciążać mieszkanie wieloma sprzętami: indukcja, pralka, odkurzacz etc//

Wracając, za wszystko policzyli 3600 zł  ale że oszczędzałem na materiałach to wyszło 3100 zł. Jakość materiałów np tanie włączniki światła widać gołym okiem. 
    • Ale tutaj nie trzeba specjalnie oszczędzać tej przestrzeni, pokój wcale nie jest taki mały. Chyba, że jest duże zapotrzebowanie na jakieś szafy itd...
    • Ja z kolei nie bardzo jestem fanem drzwi przesuwanych. Chyba, że mamy do dyspozycji mało przestrzeni w mieszkaniu, to może się nieźle sprawdzać. Ale tak to nie widzę za bardzo uzasadnienia dla tego typu drzwi.
    • Dzień dobry,   możemy polecić kompletny system na takie rozwiązanie: - (opcjonalnie) warstwę hydroizolacji weber.tec EP10 -> https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/zywice-epoksydowe/webertec-ep-10.html webe.tec EP10 zabezpieczy jastrych anhydrytowy przed oddziaływaniem wody, która może się dostać np. przez fugę, - elastyczny klej do płytek, o zmniejszonym pyleniu, do płytek wielkoformatowych, na ogrzewanie podłogowe: weber ZP414 -> https://www.netweber.pl/ukladanie-plytek/produkty/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414.html   Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia.
      Wilgotność jastrychów anhydrytowych nie powinna przekraczać 0,5% wagowo. Dokładne informacje na temat aplikacji weber ZP414 znajdzie Pan na stronie produktu.   W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.   Pozdrawiamy
    • Zakres prac i inne uwarunkowania, powodują, że rzeczone przedsięwzięcie budowlane wymaga pozwolenia na budowę - z pełną paierkologią. (czyli projekt budowlany, wypis z MPZP lub otrzymanie WZiZT, kierownik budowy.   Ps. Raczej nie ma żadnych przesłanek do uzyskania zgody ministra na odstępstwa od przepisów.
  • Popularne tematy