Skocz do zawartości

Czy warto kupić odkurzacz piorący???


Recommended Posts

W dzisiejszych czasach każdy może kupić odkurzacz piorący, al nie każdemu jest on potrzebny. Przedział cenowy odkurzaczy piorących zaczyna się od 500 - 600 zł, ale odkurzacze piorące które naprawdę piorą i z których będziecie zadowoleni to już wydatek co najmniej 1800 zł. I nie mówię tutaj o jednej z najbardziej znanych marek, nie koniecznie to co jest znane to jest dobre w wielu przypadkach rozpoznawalność marki jest bezpośrednio związana z ilością pieniędzy, które producent wpompował w reklamę (reklama jest też częścią ceny) ale nie koniecznie rozpoznawalność może być również związana z okresem funkcjonowania danego producenta na rynku.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Skoro odkurzacze przenośne mogą "prać", to te centralne też powinny. I nie będę gołosłowny :)

https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/aktualnosci/13394-odkurzacze-centralne-ktore-zbieraja-rowniez-wode

Era domokrążców z ofertą "wszystko mających" odkurzaczy przenośnych (o marce celowo nie wspominam) bezpowrotnie już chyba minęła.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 24.01.2008 o 15:09, moraweczka napisał:

Chciałabym kupić sobie odkurzacz piorący, mój mąż twierdzi,że to zbędny wydatek.Czy ktoś z Was ma takowy?Czy warto go kupić, czy tez lepiej liczyć na siłę własnych rąk? Proszę o porady....

 

Nie ma to sensu, pranie takim odkurzaczem polega na pryskaniu płynem piorącym i wciąganiu go z powrotem. Nie wiem jak u innych ale u mnie efekty były słabe. Lepiej moim zdaniem raz na jakiś czas zawieść do pralni niech wypiorą. Ja osobiście drugi raz bym takiego nie kupiła.

Link do komentarza

Mam odkurzacz piorący już od dłuższego czasu i nie narzekam. W domu gdzie jest sporo pomieszczeń i dywanów to bardzo ułatwia życie. Raz do roku pasuje wyprać wszystkie dywany, a gdybym miała to wszystko prać rękoma to byłaby jakaś masakra. I stwierdziłam, że jeśli już kupowac to taki odkurzacz, który byłby wielozadaniowy, żeby też się nadawał do podłóg i tapicerek. Jestem ze swojego zadowolona ale pewnie odkurzacz odkurzaczowi nierówny. Chyba jakoś rok temu kupiliśmy  "Thomas aqua+multiclean" (to jest taki zielony model odkurzacza). Mam czysto i mniej kurzu. Jeśli piorę dywan to używam specjalnej ssawki  z nakładką do zbierania wody i efekt jest super. 

Link do komentarza
2 godziny temu, latrinka napisał:

 Raz do roku pasuje wyprać wszystkie dywany, a gdybym miała to wszystko prać rękoma to byłaby jakaś masakra.  

...

Mam czysto i mniej kurzu.  

Raz do roku masz mniej kurzu? Ja dywanów nie piorę wcale, bo żadnego dywanu w domu nie mam. I nie mam też kurzu, bo sprząta się codziennie a nie raz do roku.

Link do komentarza

Tak jak napisałam wcześniej, odkurzacz jest też przeznaczony do czyszczenia podług, nie tylko dywanów... Dywany myję raz do roku, podłogi siłą rzeczy znacznie częściej. Pisząc, że mam mniej kurzu miałam na myśli nie tylko mycie dywanów. Nie sądzę żeby ciężko było tutaj wyłapać szerszy kontekst. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

My odkurzacz piorący dostaliśmy w prezencie ślubnym od kolegów z pracy męża. Spisuje się dobrze i jesteśmy zadowoleni ale jakbyśmy go nie dostali to raczej nie zdecydowalibyśmy się na zakup. Nie mamy wielu dywanów w domu, raczej takie ozdobne dywaniki nieduże. Na pewno najlepszy jest iRobot bo podłogę czyści się częściej niż dywany, a jest w sumie trochę droższy od tego odkurzacza, który mamy.

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...

Jeśli się ma dywany, a do tego zwierzęta w domu to jak najbardziej odkurzacz piorący się opłaca. Odkąd kupiłem duży, jasny beżowy dywan do salonu i widzę jak bardzo uwielbia go mój labrador, przy okazji też brudzić to używam mojego odkurzacza przynajmniej raz w tygodniu właśnie po to żeby usunąć odciski łap i plam. Są różne odkurzacze piorące i pewnie różnie się je obsługuje. Mój jest o tyle nieskomplikowany, że w sumie odkurzanie na mokro jest dość szybkie i przyjemne, a dywan jest po takim czyszczeniu prawie suchy. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 7.07.2019 o 12:04, pawlakowa napisał:

My odkurzacz piorący dostaliśmy w prezencie ślubnym od kolegów z pracy męża. Spisuje się dobrze i jesteśmy zadowoleni ale jakbyśmy go nie dostali to raczej nie zdecydowalibyśmy się na zakup. Nie mamy wielu dywanów w domu, raczej takie ozdobne dywaniki nieduże. Na pewno najlepszy jest iRobot bo podłogę czyści się częściej niż dywany, a jest w sumie trochę droższy od tego odkurzacza, który mamy.

Ja odkurzacz piorący dostałam w prezencie ale urodzinowym...heh...wszyscy go ode mnie pożyczają

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...