Skocz do zawartości

Ściana działowa czy nośna?


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z rozpoznaniem typu ściany. Zamieszczę plan mieszkania jaki dostałem i zdjęcia.
Chcę usunąć obie ściany, ale mam wątpliwości w ścianie dzieli kuchnie. To tynk, ale nie wiem, co jest w środku - tylko mogę potwierdzić przez demontaż obecnego płyty. Jest kamienica z lat 60.

 

Czy jest możliwość żeby taki cienki ścianki przenosiła jakieś obciążenia?

Z góry dziękuję że wszystkie odpowiedzi i porady.

 

https://paste.pics/CAD9Q

IMG_20210416_150340(1).jpg

IMG_20210416_150351(1).jpg

23_04_2021_16_56_38.png

Link do komentarza
14 minut temu, aru napisał:

jeżeli to ta na prawo od drabinki to śmiało, rypaj :)

a jeżeli ta druga jest prostopadła do tej to rypaj również :)

 

Druga ściana wiem, że mogę usunąć.

 

Z protokołu przeglądu technicznego:

"Usunięcie ściany pomiędzy kuchnią a pomieszczeniem obok, może wiązać się z wykonaniem odpowiedniego słupa lub innych dodatkowych elementów wsporczych, który przeniesie naprężenia. Aby uzyskać informację o dalszym działaniu, trzeba będzie rozebrać obecne płyty g-k."

 

Jeśli trzeba słupie lub innych dodatkowych elementów wsporczych, tylko trzeba poinformować administrację kamienicy (z projektem z architekta), tak? Nie powinien być problemem...

 

Link do komentarza
Dnia 23.04.2021 o 19:44, KarolMichal napisał:

Druga ściana wiem, że mogę usunąć.

 

Z protokołu przeglądu technicznego:

"Usunięcie ściany pomiędzy kuchnią a pomieszczeniem obok, może wiązać się z wykonaniem odpowiedniego słupa lub innych dodatkowych elementów wsporczych, który przeniesie naprężenia. Aby uzyskać informację o dalszym działaniu, trzeba będzie rozebrać obecne płyty g-k."

 

Jeśli trzeba słupie lub innych dodatkowych elementów wsporczych, tylko trzeba poinformować administrację kamienicy (z projektem z architekta), tak? Nie powinien być problemem...

 

może się wiązać ale nie musi:scratching:

patrząc na belkę pod sufitem, to wygląda, że nie musi bo to ona dźwiga strop, dwunastka może być nośną, ale pod takimi warunkami jakich ta Twoja nie spełnia

a w zasadzie jaka grubość tej ściany? wygląda na 12 ale różnicy między 12 a 15 w zasadzie też nie widać klarownie

Link do komentarza
27 minut temu, aru napisał:

ostateczny test to nawierć: białe - gips, czerwone -cegła, szare - beton (ale niby skąd, skoro to dwunastka)

burz, tylko kask załóż, żeby  z twarzą wyjść z potencjalnej katastrofy budowlanej :)

:91_thumbsup:

Z istniejących otworów (do instalacji elektrycznej) nie widziałem betonu, ani cegły. Tylko gips.

A kiedy zapukaliśmy na ścianę dźwięk jest pusty.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...