Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rozbudowa domu na działce rolnej


Recommended Posts

Witam, odziedziczyłam dom na działce rolnej 0,49 ha III klasa ziemi. Nie jestem rolnikiem. Złożyłam do gminy odpowiednie wnioski w związku z chęcią rozbudowy, ale nie liczę na pozytywne rozpatrzenie. W planie domu jest informacja, że to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Obecnie to poddasze to raczej strych. Czy muszę zgłaszać chęć wyremontowania tego poddasza, tj. ścianki działowe, dach itp.? I jeszcze jedno pytanie , chcę wymienić ogrzewanie na gazowe czy na działce rolnej mogę postawic zbiornik na gaz?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwość rozbudowy zależeć będzie  od jej zakresu i ustaleń w przepisach lokalnych. natomiast remont można przeprowadzić bez starania się o zezwolenie.

Również z poprowadzeniem instalacji gazowej nie powinno być problemu, a teren pod budynkiem do 500m2 powinien zostać odrolniony. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...

Jeśli chodzi o poddasze to powinnam napisać, że to raczej adaptacja niż remont i nie wiem czy wystarczy zgłosić zwiększenie powierzchni użytkowej gdy poddasze będzie już gotowe czy raczej na takie prace muszę otrzymać pozwolenie?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...