Skocz do zawartości

Warunki Przyłączenia - rozdzielnica


mieczyslav

Recommended Posts

Dzień dobry,
na początku chciałem się przywitać jako nowy użytkownik na forum.
Przychodzę z następującym problemem. Dostałem warunki przyłączenia od Tauron Dystrybucja. Zgodnie z nimi po mojej stronie jest przygotowanie do podłączenia rozdzielnicę budowlaną z odpowiednim przewodem zasilającym.
W następnych punktach warunków widnieje zapis:
1. Miejsce przyłączenia: złącze kablowe nr ..., obwód kier. ..., zasilane ze stacji transformatorowej SN/nN
2. a) Miejsce dostarczenia energii elektrycznej: zaciski prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy
2. b) Miejsce rozgraniczenia własności urządzeń elektroenergetycznych: zacisko prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy
4.Układ pomiarowo-rozliczeniowy na napięciu 0,4 kV;
a) rodzaj układu: bezpośredni
b) miejsce zainstalowania: w rozdzielnicy budowlanej
5. Zabezpieczenia główne przedlicznikowe:
a) prąd znamionowy: 25A,
b) rodzaj: wkładka topikowa,
c) lokalizacja: w rozdzielnicy budowlanej.

Pytania brzmią
1. czy moja rozdzielnica musi posiadać licznik, czy po prostu Tauron zamontuje mi od nich w mojej rozdzielnicy;
2. czy owa rozdzielnica musi być w granicy działki, czy lokalizacja może być dowolna,
3. jak wygląda proces po przygotowaniu rozdzielnicy. Muszę ją postawić na działce a następnie zgłosić gotowość wraz z kopią pozwolenia na budowę?
4. Skąd prowadzony będzie kabel do mojej rozdzielnicy?
3. kolejna kwestia kabel. jakie parametry powinienem wybrać.

Z góry dziękuję za udzielone informacje i odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że pytania są może lakoniczne, ale nigdy nie miałem do czynienia z tego typu zagadnieniami.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...