Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ściany wzniesione w niemieckiej technologii Juwo


Recommended Posts

Podczas pobytu u brata w Niemczech pierwszy raz usłyszałem o technologii Juwo, opartej na precyzyjnie oszlifowanych, poryzowanych pustakach ceramicznych i systemowych kształtkach do wyrobienia narożników, nadproży, wieńców - mówi Janusz, który wraz z Małgosią są Czytelnikami Budujemy Dom, a ściany stawiali w 2013 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/95619-sciany-wzniesione-w-niemieckiej-technologii-juwo

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Sapeta
Podobne efekty można uzyskać budując dom w technologii YTONG dostępnej bez problemów w Polsce. Do tego otrzymuje się ścianę jednowarstwową o doskonałych parametrach. Zaprojektowałem i zbudowałem swój dom w tej technologii, jeszcze z użyciem bloczków gr. 40 cm (zgodnie ze starymi wymogami - obecnie ściana musi mieć grubość 48 cm). Pomimo to dom sprawuje się świetnie. W zimie można go ogrzać samym kominkiem, w upalnym lecie nie potrzebuje klimatyzacji. Nawet na poddaszu nie jest duszno. Docelowe ogrzewany będzie pompą ciepła.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analogiczna technologia - może różni sie szczegółami konstrukcyjnymi, jest Porotherm Wienerberger. W tym artykule jest technologia murowania na mokro a Wienerberger proponuje już "na sucho" Dryfix. Nie wiem, czy pustaki Porotherm są "idealnie" szlifowane, ale sa już w Polsce dobre kilkanaście lat i nie jeden dom z nich postawiono, którym pewno panuje przyjazny mikroklimat niczym w domu Juwo. :) W tym filmie porównanie murowania metoda tradycyjna i Dryfix.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...