Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

witam
jak to zrobić?
w starym budynku - chyba źle zaizolowanym od podłoża na ścianach zewnętrznych jest grzyb (lub pleśń) i odpada tam tynk.
Jakie są metody odizolowania tych ścian od gruntu? słyszałem o jakimś wbijaniu blachy między ścianę a fundament ale nie bardzo wiem jak, co i kto??? proszę o podpowiedzi - dzięki
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

witam
jak to zrobić?
w starym budynku - chyba źle zaizolowanym od podłoża na ścianach zewnętrznych jest grzyb (lub pleśń) i odpada tam tynk.
Jakie są metody odizolowania tych ścian od gruntu? słyszałem o jakimś wbijaniu blachy między ścianę a fundament ale nie bardzo wiem jak, co i kto??? proszę o podpowiedzi - dziękimetoda wbijania blach - tak się nazywa to o czym piszesz.

"Ta metoda polega na wbiciu w spoinę muru profilowanych blach, które to stworzą izolację przeciwwodną."
te blachy - to faliste lub trapezowe nierdzewne blachy chromowo - niklowe o gr. 1,5mm - mają zagięte brzegi, które służą za prowadnice i tworzą łączenie na tzw. zamek. Do wbijania ich używa sie pras lub urządzeń pneumatycznych. taka izolacja wystarczy na wiele wiele lat! jednak przeszkodą do wbicia takiej blachy moze okazać się np. pręt stalowy w murze. więc tą metodę można zastosować w budynkach z cegieł, pustaków itp.
Są też inne metody uzupełnienia brakującej izolacji poziomej np. podcinanie murów, ale te prace trzeba zlecić profesjonalistom - jest to dość kosztowny zabieg.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podcinanie murów ingeruje w konstrukcję budynku.
Trzeba przeciąć mur, włożyć tam izolację przeciwwilgociową (papa, folia hydroizolacyjne, płyta z polietylenu itp.) z kilkucentymetrowym zakładem oczywiście i wypełnić całość betonem. Prace muszą odbywać się szybko gdyż ściany nośne mogą zacząć pękać. Prace wykonuje się odcinkami (trwa to tygodniami) gdyż dopiero gdy beton dobrze zwiąże można zrobic kolejne szczeliny na izolację. itd.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam wszystkich. Mam uskok w poziome podłóg.okolo 3 cm.Plytkami z przedpokoju mam wjechane w otwór drzwiowy gdzie będą się łączyć z panelami które będą około  1.5 cm niżej.W związku z tym że ościeżnica(od strony zawiasów) będzie stać na tych płytach z przedpokoju  ,to opaska od strony zawiasów będzie 1.5.cm w powietrzu nad panelami.Co w związku z tym zrobic?Ciąć cała ościeżnice(oprócz opaski przy zawiasach) o te 1.5 centymetra żeby  opaska od strony zawiasów siadła na panelach?
  • Ustawienie płyt na dystansach i wypełnianie klejem lub pianką, w naszej ocenie nie jest dobrym rozwiązaniem. Rekomendujemy jednak zrobić wylewkę samopoziomującą - jest szybciej i pewniej. W zależności, co ma być wykończeniem finalnym: jeśli podłoga pływająca (panele), to dowolna wylewka, jeśli wykończenie klejone, to weber.floor 4310, weber Renofloor lub weber Optima na trudne podłoża. weber.floor 4150 - do 30 mm - https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4150 weber.floor 4310 https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 lub weber Renofloor: https://www.pl.weber/produkty-diy/produkty-podlogowe-diy/weber-renofloor-wylewka-na-trudne-podloza lub weber OPTIMA na trudne podłoża. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Poradnik doboru wylewki i instrukcję krok po kroku znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/wylewka-samopoziomujaca-krok-po-kroku-jak-zrobic-wylewke-wyrownujaca
  • Gość Jerzy
   Nikt nie porusza tematu rozbudowy instalacji w kontekście zmiany przepisów. Np uruchomiłem 7kW w 2021 a będę chciał rozbudować do 10kW. Jak potraktują rozbudowę w przyszłym roku? Czy lepiej zrobić to jeszcze w tym roku na starych zasadach?
  • Na to pytanie sam sobie musisz odpwiedzieć. Załóżmy, że prądu nie będzie cały dzień (tak szybko chyba służby usuną awarię), a ty zostajesz bez wody i ogrzewania. Podobna sytuacja może się zdarzyć przy dużych mrozach. I cóż Ci wtedy pozostaje? Zadaj sobie pytanie - jak często występuja takie zdarzenia w Twojej okolicy i jakie sa przerwy w dostawie prądu?
  • A nie jest to przypadkiem kondensacja pary wodnej z pomieszczenia na styku profili aluminiowych i płyt G-k. Jak tam z wentylacją masz w tej kuchni??
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...