Skocz do zawartości

pokoje dziecięce


edit

Recommended Posts

zmieniam częściowo wystrój swojego domu - między innymi pokoje dzieci . Moi synowie wiedzą w jakim stylu chcą mieć swoje "bazy" ale ja nie mam pomysłów. mają 6 i 8 lat. Może macie jakieś ciekawe rozwiązania? Jakieś zdjęcia lub stronę www ?? będę wdzięczna za pomoc - już jutro będzie zakończone szpachlowanie i szlifowanie - i będzie mozna malować !!!
Link do komentarza
Naszemu synowi zrobiliśmy "pokój kosmiczny" - taki sobie zażyczył - sam wybrał tapetę (czarne niebo z planetami i statkami kosmicznymi). Ściany są żółte a na ich tle ogromna pomarańczowa planeta Mars. Na jednej ze ścian przykleiliśmy wspomnianą wyżej tapetę ( 5 pasków tapety). Mam trochę mieszane uczucia - gdyż ten pokój aż "krzyczy" tymi kolorami, ale zobaczymy za tydzień - jak się nie sprawdzi to część żółtych ścian przemalujemy na biało - będzie troche spokojniej.
Niestety mój drugi syn wymyślił sobie "pokój dżunglę" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif a ja nie mogę znaleźć takiej tapety czy fototapety. Może ktoś widział gdzieś DŻUNGLĘ? tapetę czy coś takiego? Bo jak nie kupię to będę musiała malować na ścianach drzewa, małpy i węże - a zdolności plastycznych nie posiadam aż takich!!!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Naszemu synowi zrobiliśmy "pokój kosmiczny" - taki sobie zażyczył - sam wybrał tapetę (czarne niebo z planetami i statkami kosmicznymi). Ściany są żółte a na ich tle ogromna pomarańczowa planeta Mars. Na jednej ze ścian przykleiliśmy wspomnianą wyżej tapetę ( 5 pasków tapety). Mam trochę mieszane uczucia - gdyż ten pokój aż "krzyczy" tymi kolorami, ale zobaczymy za tydzień - jak się nie sprawdzi to część żółtych ścian przemalujemy na biało - będzie troche spokojniej.
Niestety mój drugi syn wymyślił sobie "pokój dżunglę" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif a ja nie mogę znaleźć takiej tapety czy fototapety. Może ktoś widział gdzieś DŻUNGLĘ? tapetę czy coś takiego? Bo jak nie kupię to będę musiała malować na ścianach drzewa, małpy i węże - a zdolności plastycznych nie posiadam aż takich!!!



Takie tapety - lasy pustynie krajobrazy podmorskie można chyba kupić w internecie.
Link do komentarza
Cytat

Naszemu synowi zrobiliśmy "pokój kosmiczny" - taki sobie zażyczył - sam wybrał tapetę (czarne niebo z planetami i statkami kosmicznymi). Ściany są żółte a na ich tle ogromna pomarańczowa planeta Mars. Na jednej ze ścian przykleiliśmy wspomnianą wyżej tapetę ( 5 pasków tapety). Mam trochę mieszane uczucia - gdyż ten pokój aż "krzyczy" tymi kolorami, ale zobaczymy za tydzień - jak się nie sprawdzi to część żółtych ścian przemalujemy na biało - będzie troche spokojniej.
Niestety mój drugi syn wymyślił sobie "pokój dżunglę" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif a ja nie mogę znaleźć takiej tapety czy fototapety. Może ktoś widział gdzieś DŻUNGLĘ? tapetę czy coś takiego? Bo jak nie kupię to będę musiała malować na ścianach drzewa, małpy i węże - a zdolności plastycznych nie posiadam aż takich!!!



http://www.allegro.pl/item311492235_bambus...183x254_cm.html

Pozdrawiam i powodzenia życzę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wszystkim się to spodoba ale jeśli dziecię jest w miarę duże - jakieś 8 lat , samo sobie może zaprojektować pokój. "Fresk" jego autorstwa na ścianie własnoręcznie wykonany to i praca i frajda i powód do dumy.



Nie zawsze. Co zrobić w przypadku, gdy dziecko nie ma żadnych uzdolnień plastycznych????
Wówczas takie "freski" wyglądają nieefektowanie icon_cry.gif
Jeżeli chodzi o sam pomysł dziecka na własny pokój, to zgadzam się, to może być powód do dumy, natomiast zrealizowanie tego pomysłu zostawiłabym w gestii rodziców icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Trzeba tylko posłuchać naszego dziecka - dowiedzieć sie co lubi - co chciałby miec w swoim pokoju i wtedy wiemy juz czego mamy szukać. Czy lubi piratów, czy statki kosmiczne czy może dziki zachód albo jakiś sport itp. a wtedy już coś napewno przyjdzie nam do głowy.



Nie można zignorować jego/jej opinii. To ma być ich pokój.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
zgadzam się choc trzeba tez sluchac dzieci:) Ja mam synków wi wieku 5,5 i 2,5 i nie robilam im pokoju "dzidziusiowego" typu wiecie w kubusie puchatki:) bo szybko wyrosną. Na ścianach zgodzilam się na namalowane niebieskie samoloty na żóltym tle, i lampę samolot- ale meble mają nie "udziwnione" z jasnego buku z niebieskimi dodatkami, takie i dla przedszkolaka i dla dziecka szkolnego. Teraz już wiem że i tak ich pokój bedzie pierwszy do poprawek malarskich bo to co robią ze ścianami to jest sajgon poporstu.. w jednym miejscu już odskrobali farbę...
Link do komentarza
Cytat

Mamy synka w wieku 2 lat... najpierw chcielismy pomalować mu na ścianach jakieś zwierzatka, samochody.. ale stwierdziliśmy że jak za rok czy dwa mu się to znudzi albo będzie chcial coś innego to może być problematyczne malowanie od nowa.. więc urządziliśmy mu tak neutralnie...


Bardzo mi się podoba ta neutralność. A tak z innej beczki, dwuletnie dziecko śpi już samo w swoim pokoju?
Link do komentarza
A Ty widzisz w tym jakiś problem?
Mój najstarszy gdy tylko skończył trzy miesiące przestał budzić się w nocy i spał sam w pokoju. Co nie zmienia faktu, że ja wpadałam na inspekcję w nocy ze trzy razy icon_smile.gif .
Najmłodsza ma trzy lata i od pół roku też śpi sama w pokoju. Tylko średni miał pecha icon_wink.gif i musi dzielić pokój z bratem, na razie.
Link do komentarza
Pewnie. U nas starszy w wieku okolo 18 miesięcy wyprowadzil się do drugiego pokoju (jeszcze w bloku) mniej więcej w czasie kiedy przestal regularnie budzic się w nocy. Mlodszy okolo dwóch lat zamieszkal ze starszym- nie chcieliśmy żeby mial dwie zmiany naraz, przeprowadzka do domu i koniec spania w sypialni rodziców- więc jeszcze w bloku poszedl do braciszka. Chciałam zrobi to wcześniej ale byl protest- a Bartek jest bardzo stanowczy:) Ryczal, tupal i protestowal bardzo głośno- więc nic na siłe. Na dwa latka sam dojrzał do tego że "duzi chłopcy" nie spią z rodzicami. Teraz mieszkają razem. Myślę że warto żeby dziecko bylo z rodzicami póki się karmi piersią albo póki często budzi sie w nocy niemowlę- no i póki jest ryzyko bezdechu w nocy- dziecko powyżej 6-9 miesiecy można już wyprowadzac, a powyżej roczku napewno.
Lenka sliczny pokój:)
Link do komentarza
Z doświadczenia wiem, że dziecko musi mieć przytulnie urządzony pokoik, bo w innym wypadku nie chce samo w nim spać. My postanowiliśmy trochę zainwestować i zmienić wystrój. Znalazłam kilka fajnych aranżacji, podpatrzyłam trochę na dekoria.pl i kupiłam u nich rolety, narzuty, poduszki i jeszcze kilka rzeczy. Polecam!
Link do komentarza
Mi się podoba pomysł z pomalowaniem części ściany farbą która "udaje tablicę" - tzn. można po niej pisać kredą. Widziałam w którymś odcinku dekoratorni. Podobno można taką farbę kupić. Ale nie mam dzieci, więc nie wiem czy to spodobałoby się 6 i 8-latkowi. Chyba młodsze dzieciaki miałyby z bezkarnego bazgrania po ścianie większą frajdę.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mi osobiście bardzo podobają się aranżacje w drewnie, także tego typu pokój dziecięcy, moim zdaniem, wygląda rewelacyjnie:
Brak obrazka

a do tego jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ meble są uniwersalne, czyli jeżeli dziecko podrośnie, to można jedynie zmienić łóżko, a resztę mebli zostawić. Biorąc pod uwagę, że jakościowo są one bardzo dobre, to na pewno przez długie lata będą one wyglądały jak nowe.



Faktycznie dobre rozwiązanie. Gdy dziecko dorasta wystarczy zmienić dywan, kolor ścian no i przemalować meble i mamy zupełnie coś innego.

A z farb dla maluchów i nie tylko to polecam www.kidproof.pl icon_smile.gif

Pozdrawiam
Adam Edytowano przez Adam123 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jest bardzo dużo dzieci, które cierpią na alergię. Dla nich urządzanie pokoju powinno sie wiązać ze szczególną dbałością w doborze materiałów.
Zwykłe odświeżenie malowaniem ścian także wiąże się z pewnymi zasadami, które trzeba zachować aby nie narażać naszych pociech na nasilenie objawów alergii.
Trochę szerzej jest o tym napisane tutaj:
www.remontywewroclawiu.pl/?p=85
Link do komentarza
Cytat

Mi się podoba pomysł z pomalowaniem części ściany farbą która "udaje tablicę" - tzn. można po niej pisać kredą. Widziałam w którymś odcinku dekoratorni. Podobno można taką farbę kupić.



Hehe, kiedy ja byłam dzieckiem parę razy zdenerwowałam rodziców rysując po ścianach, więc myślę że taka ściana byłby bardzo doceniona przez obie strony. Z urządzaniem pokojów dla dzieci jest dużo zabawy, można naprawdę poeksperymentować, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo czy za rok, dwa obecne pomysły się nie znudzą. Łóżko w kształcie samochodu w ogóle do mnie nie przemawia, ale połączenia łóżek piętrowych z szafami i biurkami są całkiem niezłe. Próbowałam nawet zaprojektować coś w tym stylu w cadzie, ale jest to trudniejsze niż się wydaje, więc tymczasowo dałam sobie spokój. icon_wink.gif Niemniej podoba mi się pomysł, że do górnego łóżka prowadzą schodki zamiast drabinki.
pokoj-dla-dziecka.jpg
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Niemniej podoba mi się pomysł, że do górnego łóżka prowadzą schodki zamiast drabinki.
[/img]



takie schody są moim zdaniem dużo bezpieczniejsze niż drabinka, z której dziecko może spaść. Zauważyłam, że coraz więcej producentów odchodzi od drabinek na rzecz szafko-schodów. Funkcjonalność i ekonomia:)
Brak obrazka
Brak obrazka

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

takie schody są moim zdaniem dużo bezpieczniejsze niż drabinka, z której dziecko może spaść. Zauważyłam, że coraz więcej producentów odchodzi od drabinek na rzecz szafko-schodów. Funkcjonalność i ekonomia:)



Dokładnie to samo myślałam, zwłaszcza kiedy miałam tę (nie)przyjemność pilnowania córek kuzynki. Starsza z nich (wtedy 5 lat) miała łóżko na piętrze, więc młodsza (2 lata) chciała ją oczywiście naśladować i się za nią wspinała. Gdybym nie była ciągle w pobliżu, to nie wiem jakby się to skończyło. Kiedy moja druga kuzynka będzie miała dzieci (wychodzi za mąż w przyszłym miesiącu, więc dzieci prawdopodobnie będą w przyszłym roku icon_razz.gif ), to z pewnością ją przekonam. Może do tego czasu nawet będę miała czas zaprojektować jej w cad decorze idealnie dopasowany wymiarami zestaw mebli. icon_biggrin.gif A jeśli nie dla niej, to już na pewno dla siostry, której nie spieszy się z dziećmi. icon_wink.gif Edytowano przez kacy (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
hej! ja wlasnie jestem zafascynowana łóżkami pietrowymi ze schodkami. Kacy pytanie do Ciebie poniewaz piszesz o mozliwosci zaprojektowania takiego cuda, czy mozna to zrobic w jakims darmowym programie? bede szukala stolarza ktory zrobi takie lozko i chcialabym mu pokazac dokladny projekt zeby uniknac nieporozumien. a moze macie jakies namiary na taniego i dobrego architekta mebli ktory zrobi taki projekt? pozdrawiam aga
Link do komentarza
Najlepiej urządzić pokój tak by rósł razem z dzieckiem. Ściany białe i dodatki w ulubionych kolorach dzieci. To co dziecko interesuje, co dziecko lubi może przejawiać się w zasłonach, obrazkach na ścianach, pościeli. Dziecięcy pokój musi być urzadzony tak by latwo się go zmienilo kiedy dziecko już wyrośnie z jakiejs fazy np dinozaurów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie to samo myślałam, zwłaszcza kiedy miałam tę (nie)przyjemność pilnowania córek kuzynki. Starsza z nich (wtedy 5 lat) miała łóżko na piętrze, więc młodsza (2 lata) chciała ją oczywiście naśladować i się za nią wspinała. Gdybym nie była ciągle w pobliżu, to nie wiem jakby się to skończyło. Kiedy moja druga kuzynka będzie miała dzieci (wychodzi za mąż w przyszłym miesiącu, więc dzieci prawdopodobnie będą w przyszłym roku icon_razz.gif ), to z pewnością ją przekonam. Może do tego czasu nawet będę miała czas zaprojektować jej w cad decorze idealnie dopasowany wymiarami zestaw mebli. icon_biggrin.gif A jeśli nie dla niej, to już na pewno dla siostry, której nie spieszy się z dziećmi. icon_wink.gif



Koniecznie namów kuzynkęicon_smile.gif ja do końca życia nie zapomnę stresu związanego z pilnowaniem malucha,który wspina się po drabince!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Bierzcie przykład z Leny. W przeciwnym razie za 10 lat Wasze dziecko usłyszy w szkole nieśmiertelny tekst: "Co? Nie miałeś wykładziny z ulicami w pokoju? Twoi rodzice nie kochają Cię."



Polecam:
dla nastolatków klamki gałki w modne obecnie wzory:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



dla kilkulatków

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


bardzo ciekawy i dotąd niespotykany gadżet w pokoju dziecka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...