Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zakup i budowa domu - działka 1,5ha - rolna dla rolnika


Recommended Posts

Witam, 

kilka dni temu znalazłem ogłoszenie o sprzedaży 1,5hektratowej działki (powyżej 10 000m2) z mpzp. 

Działka oznaczona jako R2 -> tereny rolne z dopuszczalną możliwością zabudowy zagrodowej. 

Obok działki: prąd, woda, gaz, kanalizacja, dwóch sąsiadów z domami na R2

 

Jestem rolnikiem (studia podyplomowe). Chciałbym rozpocząć działalność (tzn. najpierw wybudować dom

potem potrzebne obiekty) jako rolnik indywidulany, ale nie wiem od czego krok po kroku zacząć

 

Gdzieś "obiło mi się o oczy", że aby zacząć cokolwiek budować (najpierw zgoda KOWRu na zakup) działka musi być 

powyżej średniej wielkości w gminie - ta wynosi prawie 3 hektary :(
Nie chciałbym kupił działki którą musiałbym uprawiać bez możliwości zabudowy... 

 

Czy jest to egzekwowane czy też 'do obejścia'. Do Urzędu Gminy mam prawie 150km, a nie chciałbym 

tego rozstrzygać przez telefon z Panią z Gminy :) a co najwyżej podjechać i rozpytać już konkretnie w realu. 

 

 

dziękuje MIchał 

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz, ze działka 1.5 ha a potem, że prawie 3 ha? Tutaj masz kawę na ławę o nabyciu działki przez Rolnika i (Nie)Rolnika. I zgoda KOWR - TAK - dobrze słyszałeś. Agro Prawo ma też profil na FB.

https://www.agro-prawo.pl/2020/03/11/nabycie-siedliska-przez-nie-rolnika-czy-osoba-niebedaca-rolnikiem-moze-kupic-dzialke-siedliskowa/

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wiarygodnego doświadczenia z użycia styropianu ryflowanego na konstrukcjach szkieletowych w naszym kraju to chyba nie ma nikt. Ciężko oceniać co wynika więc z cech samego materiału, a co z błędów wykonawczych. W przypadku styropianu ryflowanego pomysł opiera się na założeniu, że para wodna, która w jakimś stopniu zawsze przenika przez ścianę szkieletową, będzie mogła wydostać się na zewnątrz dzięki pionowym kanałom utworzonym przez ryflowanie. Jednak to wymaga żeby te kanały były otwarte u dołu i u góry, rowki nie były wypełnione klejem ani przesunięcie płyt w kolejnych rzędach nie zamknęło szczelin. Sporo tych warunków. Pozostaje jeszcze pytanie czy to wszystko ma sens w sytuacji, gdy styropian przyklejamy do płyty OSB lub innej  drewnopochodnej. Bo kilkanaście milimetrów takiej płyty daje opór dyfuzyjny porównywalny z kilkunastocentymetrowym murem z pustaków ceramicznych. Jeden z naprawdę dużych producentów wełny mineralnej zalecał w swoich materiałach żeby w związku z tym nawiercać płyty OSB na ścianach szkieletowych tak co 20 cm. Ja jeszcze tak przygotowanej płyty nie widziałem.  Płyty drewnopochodne od zewnątrz jako poszycie to kolejny przykład tego, że nie zawsze domy wznosi się u nas rozumiejąc jakie wymogi ma szkielet drewniany. PS. Co innego, gdyby pod płytą drewnopochodną na elewacji była szczelina wentylacyjna.
  • Które kwoty? Te w artykule sprzed kilku lat? Wiadomo, że ceny pomp się zmieniają, na szczęście z korzyścią dla klientów.
  • Bez przesady... Każdy, kto teraz uważa się za speca, musiał kiedyś malować pierwszy raz. To nie jest jakaś tajemna moc, wystarczy trochę pooglądać, poczytać i do dzieła. Trochę porad: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/18370-malowanie-scian-krok-po-kroku https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/25209-sposoby-na-malowanie-scian-wewnetrznych https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/chemia-budowlana/16697-jak-pomalowac-sciany-i-sufit
  • A jakie i iloletnie masz doświadczenie z elewacją ze styropianu ryflowanego?  I jaki jest wynik tego mnożenia? 
  • Kurat szwedzka i amerykańsko-kanadyjska wersja bardzo się różnią. Tak więc mówienie o domach szkieletowych jako o jednej technologii ma się mniej więcej tak do rzeczywistości jak traktowanie tak samo wszystkich domów murowanych.  Za to w naszym kraju domy szkieletowe to często dość dziwne warianty. Chociażby taki, że właściwą ścianę szkieletową pokrywa się od zewnątrz styropianem. Co akurat nie jest zbyt szczęśliwym pomysłem, nawet jeśli to styropian ryflowany. Bo na ścianie o jednak jakiejś paroprzepuszczalności mamy ostatecznie warstwę blokującą ten ruch pary wodnej. Takie przykłady można mnożyć.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...