Skocz do zawartości

Zakup i budowa domu - działka 1,5ha - rolna dla rolnika


Recommended Posts

Witam, 

kilka dni temu znalazłem ogłoszenie o sprzedaży 1,5hektratowej działki (powyżej 10 000m2) z mpzp. 

Działka oznaczona jako R2 -> tereny rolne z dopuszczalną możliwością zabudowy zagrodowej. 

Obok działki: prąd, woda, gaz, kanalizacja, dwóch sąsiadów z domami na R2

 

Jestem rolnikiem (studia podyplomowe). Chciałbym rozpocząć działalność (tzn. najpierw wybudować dom

potem potrzebne obiekty) jako rolnik indywidulany, ale nie wiem od czego krok po kroku zacząć

 

Gdzieś "obiło mi się o oczy", że aby zacząć cokolwiek budować (najpierw zgoda KOWRu na zakup) działka musi być 

powyżej średniej wielkości w gminie - ta wynosi prawie 3 hektary :(
Nie chciałbym kupił działki którą musiałbym uprawiać bez możliwości zabudowy... 

 

Czy jest to egzekwowane czy też 'do obejścia'. Do Urzędu Gminy mam prawie 150km, a nie chciałbym 

tego rozstrzygać przez telefon z Panią z Gminy :) a co najwyżej podjechać i rozpytać już konkretnie w realu. 

 

 

dziękuje MIchał 

 

 

Link do komentarza

Najpierw piszesz, ze działka 1.5 ha a potem, że prawie 3 ha? Tutaj masz kawę na ławę o nabyciu działki przez Rolnika i (Nie)Rolnika. I zgoda KOWR - TAK - dobrze słyszałeś. Agro Prawo ma też profil na FB.

https://www.agro-prawo.pl/2020/03/11/nabycie-siedliska-przez-nie-rolnika-czy-osoba-niebedaca-rolnikiem-moze-kupic-dzialke-siedliskowa/

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...