Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zabetonowana i złamana niebieska rura (PE)

Recommended Posts

Witam

Wykonawca zabetonował niebieską rurę do wody a w projekcie jest w przelotce. Na dodatek na wysokośći podłogi na gruncie była złamana. Rura przechodzi przez 10 cm chudziaka dalej 40 cm płyta fundamentowa (szkody górnicze) później 10 cm podłoga na gruncie i tam doszło do przełamania. Między płytą fundamentową a podłogą na gruncie jest 70 cm zagęszczonego piasku (fundament skrzyniowy) i dalej styropian 17 cm i wylewka tradycyjna. Mieszkamy już ale to mi nie daje spokoju i pytanko do was czy to wymieniać czy zostawić. 

Pozdrawiam 

Wymiana rury na tym etapie będzie bardzo trudna, nie bardzo to sobie wyobrażam. Chociaż, oczywiście, popełniono tu ewidentne błędy. Samym zabetonowaniem bardzo bym się nie martwił, bo akurat rury PE są bardzo elastyczne i wiele zniosą. Ale zastanawiam się co robił wykonawca i jak obchodził się z tą rurą , że została przełamana? Pozostaje mieć nadzieję, że w innych miejscach nie traktował ej aż tak brutalnie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Może Pan w takim razie: otwór po ścianie wypełnić jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub jastrychem z właściwościami samopoziomującymi (do 5 cm): weber.floor 4310 lub weber Renofloor, 5 cm różnicy między pomieszczeniami można wypełnić też jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub samopoziomującymi weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Jeśli jest to na styropianie - należy położyć folię i dodatkowo wykonać zbrojenie siatką.   Więcej informacji o produktach znajdzie Pan: - weberfloor 1000 PLUS: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000-plus - weber.floor 4310: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310   Może Pan również skontaktować się z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121.
    • Gość Aneta
      Zastanawia mnie fakt, czy normalne jest np głośne koszenie trawników pod oknami już po godz.7 rano. Czy to się kwalifikuje do zgłoszenia tego?
    • Jeśli liczymy przy obecnych cenach wychodzi na styk, może się wydawać, ze nie nie opłaci. Ale się to zmieni wraz ze wzrostem cen prądu. .Kiedyś miałem wątpliwości, ale teraz jak dla mnie nie ma żadnych argumentów, które przemawiają przeciwko temu. Wiadomo - trzeba mieć odpowiednio wiele miejsca. Z drugiej strony można uzyskać dzięki temu praktycznie bezkosztowy dom.  Szukając kontaktu z dystrybutorem polecam kontakt z nimi https://manitusolar.pl/oferta/moduly-fotowoltaiczne/ - Firma jest dystrybutorem modułów fotowoltaicznych wielu sprawdzonych producentów. 
    • Podajcie maila osoba która ma o tym pojęcie,to podeślę zdjęcia.
    • Czy ty rozumiesz słowo pisane - przecież piszę, że "może potraktowali teścianki jako dodatkową podporę". To nie znaczy - że uważam, że to dobrze! Pomocniczy przykład: Kiedyś pacjentowi amputowano nie tę nogę, co trzeba, bo ją potraktowali lekarze, jako tę do ucięcia. Była do ucięcia? Obciążył, być może zbyt mocno, co może źle wpłynąć na strop i na ścianki.  Nie każde kilka prętów z betonem = wieniec.  wystarczy chyba - jak zwali się strop. To mało? Wymieniłem kilka czynników - a jaki wstrząs? Np upadek  ciężkiego przedmiotu, działanie jakiegoś urządzenia powodującego drgania płyty... Kilka, kilkanaście osób tańczących rytmicznie na stropie też może mieć wpływ.... Wszystko zależy od obecnej granicy tolerancji. Ale to wszystko dywagacje - bo nie wiadomo, na czym oparty jest strop!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...