Skocz do zawartości

Wymiana stolarki w programie Czyste Powietrze - dane statystyczne


Recommended Posts

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który sprawuje patronat honorowy nad programem społecznym "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ", przekazał, na prośbę Związku POiD, najnowsze statystyki dotyczące dofinansowania z programu "Czyste Powietrze" na wymianę stolarki otworowej. Jak wskazują dane, największą popularnością cieszył się zakup wraz z dopłatą nowych, energooszczędnych okien.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/aktualnosci/95574-wymiana-stolarki-w-programie-czyste-powietrze-dane-statystyczne

Link do komentarza
Bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba w spocie kampanii scena, kiedy aktor wynosi stare, naturalne, bo drewniane okna i ma zamiar wstawić nowe plastiki (pewnie jakieś chińskie PCV). Stare okna wystarczy często uszczelnić uszczelką i ładnie pomalować i przynajmniej się obcuje z naturalnym materiałem. Polska straciła i traci bezcenny czar drewnianej architektury i niepowtarzalnej stolarki w kamienicach bezpowrotnie!!!. Jeśli chodzi o powietrze to po prostu nie palmy byle czym (jakimiś farbowanymi szmatami itp).
Link do komentarza
2 godziny temu, Gość anglia napisał:

Bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba w spocie kampanii scena, kiedy aktor wynosi stare, naturalne, bo drewniane okna i ma zamiar wstawić nowe plastiki

Też mi sie to nie podoba.

Choć można dostać okna nowe stylizowane na stare.

Odnowa starych okien nie jest tak łatwa, jak pisze "gość", bo same uszczelki nie wydatnie termoizolacji - jednak można przy większej pracochłonności i kosztach też podrasować stare okna.

Warunek - drzewo jest w takim stanie, że uzasadnia rewaloryzację.

 

Tylko że - wymiana na nowe okna jest prosta, szybka, jest na to dofinansowanie - i chyba jest to tańsze, niż rewaloryzaja starych (nie każdy sobie samodzielnie poradzi i na to dofinansowania nie ma :)) - więc:

witaj plastiku :wallbash: :zalamka: .....niestety....

Link do komentarza

Kumpel w Szwecji jak wycheblował deske na gładko to Szwed mało zawału nie dostał i awanturę mu zrobił że zepsuł materiał. Daleko nam do Szwecji, a może nigdy takiego statusu nie osiągniemy, ale może na taką wrazliwość na naturalne kiedyś też będziemy mieć. Natomiast co do samych okien, myślę że drewno które obecnie jest w sprzedaży nie wytrzyma więcej niż 5 max 10 lat i okno się rozleci. Nie ma już podejrzewam dobrej szkoły, przynajmniej według mnie już chyba na to nikt nie zwraca uwagi kiedy i jakie drewno powinno się wycinać. Krokwie na moim dachu nie mają nawet 15cm grubości i trzymają kilka ton dachówki, a teraz podobno są zalecane minimum 25cm. Jeszcze niedawno ciąłem framugi z okien skrzynkowych i piła prawie stawała, węgiel się wypalił a kawałek tej framugi jeszcze był piecu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
14 minut temu, vlad1431 napisał:

ale może na taką wrazliwość na naturalne kiedyś też będziemy mieć.

Tylko że wtedy głównie zamiast drewna bedzie plastik :12_slight_smile:

 

15 minut temu, vlad1431 napisał:

Natomiast co do samych okien, myślę że drewno które obecnie jest w sprzedaży nie wytrzyma więcej niż 5 max 10 lat i okno się rozleci. Nie ma już podejrzewam dobrej szkoły,

Cóż - dlatego, jeśli drzewo w stolarce jest w dobrym stanie, tym bardziej jest już wysuszone, a to co miało się spaczyć, czy zbutwieć - to zbutwiało.

Kłopot w możliwościach i umiejętnościach restauracji - a powierzenie tego rzemieślnikowi jest niestety b. drogą imprezą.

No i wymiana jest mniej kłopotliwa (czasochlonna) niż restauracja.

Link do komentarza

Akurat co do samych okien to już zachował bym wstrzemięźliwość i zostałbym przy plastiku, za dużo czynników żeby cieszyć się z drewnianych okien. Wolałbym zainwestować w podłogę z desek, mam teraz do zrobienia 70 m2 na poddaszu, ale nawet nie liczę jakie to są koszty.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...