Skocz do zawartości

Podwyzszenie terenu na podmokłym terenie


G_oska

Recommended Posts

Witam, zastanawiamy się z mężem nad kupnem działki która jest poniżej poziomu drogi publicznej - ile dokładnie nie wiem, myśle ze z metr. Powierzchnia działki to 900m2. Dodatkowo z tego co wiem są to tereny podmokłe, jednak naokoło jest mnóstwo nowych domków, z dwoch stron działki są domy i z dwóch droga publiczna z kanalizacją. I teraz moje pytanie:

- ile może wynosić koszt podniesienia poziomu tej działki? JEdni mówią że nic jeśli ktoś za darmo będzie miał do oddania ziemie czy gruz po rozbiórce domu, inni  ze to straszne koszty

- czy budowa działki na podmokłym terenie ma sens finansowy? Wiem ze takie domy sa budowane ale czy to są kwoty rzędu kilku tysięcy więcej czy kilkudziesięciu.

- czy to że obaj sąsiedzi spuszczają na tą działkę deszczówke ( nie mają jeszcze rynien z tego co widziałam) powoduje że działka może byc jeszcze bardziej mokra czy to raczej kwestia wód gruntowych a nie "zewnetrznego" nawadniania przez sąsiadów.

W odległości ok 150m jest rów melioracyjny.

 

Link do komentarza

zła działka. Jakby była darowana to można kombinować. Albo super lokalizacja w centrum za okazyjną cenę. Ale przy normalnej cenie - nie.

gruzem nie bardzo to zasypiesz, bo taka cegła się lasuje i nie jest stabilna. Na dodatek takie "oddam za darmo" to zwykle są wymieszane ze śmieciami .
A ziemię trzeba ubijać warstwami.

Link do komentarza
2 godziny temu, Elfir napisał:

zła działka. Jakby była darowana to można kombinować. Albo super lokalizacja w centrum za okazyjną cenę. Ale przy normalnej cenie - nie.

gruzem nie bardzo to zasypiesz, bo taka cegła się lasuje i nie jest stabilna. Na dodatek takie "oddam za darmo" to zwykle są wymieszane ze śmieciami .
A ziemię trzeba ubijać warstwami.

Ale zła działka ze względu na konieczność nawiezienia ziemi czy  podmoklym teren?

Link do komentarza

wszystko naraz - generuje koszty.
900 m2 podniesienie o metr - czyli 900 m3 ziemi. 
Jeden Kamaz to ok. 8m3 (dla zaokrąglenia 10 m3) czyli co najmniej 90 takich wielkich wywrotek.
Ziemię (najlepiej pospółkę, bo dobrze się zagęszcza) pod domem musisz ubijać warstwami, bo budować na gruncie nasypowym się nie da. Chyba, że jakieś nietypowe rozwiązania typu pale. Czyli kolejne koszty.
Nie nawieziesz sobie chyba na przyszły ogród gruzu i śmieci z rozbiórek domów?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...