Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,

 

w maju rozpoczytam temat z termomodernizacją dość starego domu. Żeby ocieplić dom muszę niestety zrobić nowy dach, bo wiatrówka jest za krótka. Na stare krokwie będzie nabita "nabitka" dla wyrównania dachu - na to membrana, kontrłaty, łaty i blachodachówka. Dach będzie ocieplony wełną Kanufa z lamdą 0,032 - 28 cm. Membrana to Ventia Q o gramaturze 230 g/m^2 - https://ventiaq.com/dane-techniczne  Dach dwuspadzisty, 48 stopni. Po jednej stronie jest przybudówka z dachem o kacie 12 stopni. Ten dach(12 stopni) zostanie przedłużony w poprzek, żeby stworzyć werandę/zadaszenie przed wejściem głównym do domu. Plan jest taki, że z racji tego, że jest to dość mały kąt pochylenia to ta część dachu zostanie zrobiona z pełnym deskowaniem. Dlatego, że przy takim kącie pochylenia na membranie mogą się robić punktowe zbiorniki wodne i finalnie w tych miejscach membrana będzie przeciekać. Na dachu domu(48 stopni) nie będzie pełnego deskowania.

 

Tutaj pytanie. W którym miejscu okapkowym powinien być wlot dla dolnej szczeliny wentylacyjnej? W podbitce - podbitka z perforacją? Tutaj dolna szczelina wentylacyjna musi być z racji tego, że mamy system mieszany a przy pełnym deskowaniu wełna nie może dotykać deski. Z automatu na dachu 48 stopni też nie może dotykać wełna membrany. Musi być zachowana ciągłość wentylacji od okapu(wlot) do kalenicy(wylot). Nawet jakby w ogóle nie było pełnego deskowania to i tak chyba wypada zrobić dolną szczeliną wentylacyjną między wełną a membraną wysokoparoprzepuszczalną? - niby nie jest potrzebna bo wysoka paroprzepuszczalność, ale ale... 

Górna szczelina wentylacyjna będzie nad pasem rynnowym, czyli skropliny mają wpadać do rynny - system budmatu( https://www.budmat.com/pl/produkt/stalowa-listwa-startowa-wentylacyjna-1057 ), także od nich blachodachówka(Venecja). 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...