Skocz do zawartości

Zbite lustro na lustrze?


Recommended Posts

Witam kilka lat temu kupiłem mieszkanie z pięknymi drzwiami do łazienki w których są lustra. Ostatnio w nocy obudził mnie brzdęk tłuczonego szkła i okazało się że jedno z luster odpadło. Co ciekawe pod nim jest kolejne lustro. Zostało to przyklejone na dwa paski taśmy dwustronnej. Widzę że pozostałe lustra też mogą być podwójne. Nie wiem dlaczego tak to jest zrobione. Może na wypadek stłuczenia ma się gotowe dobre lustro pod tym zbitym? W każdym razie zastanawiam się co zrobić żeby zabezpieczyć pozostałe miejsca. Wpadłem tylko na silikon dookoła lustra. Co o tym sądzicie? Ktoś się już z czymś takim spotkał? Wstawiłem dwa zdjęcia, na drugim widać że przy krawędzi jest szczelina pod którą też widać taflę lustra. Pozdrawiam

 

 

IMG_20210405_155811.jpg

IMG_20210405_155914.jpg

Link do komentarza

Faktycznie drzwi piękne, ale pomysł z podwójnym klejeniem lustrem dość dziwny. Może te poprzednie były porysowane i w ramach odnawiania drzwi poprzedni właściciel nakleił nowe. Jak uchronić się przed ich odpadaniem? Silikon w szparach może pomóc, ale czy wystarczająco?

Może warto się poradzić doświadczonego szklarza, oni mają różne patenty na szkło.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...