Skocz do zawartości

Podział działki rolnej 1h


Magico

Recommended Posts

Witam
proszę o pomoc w takiej sprawie, Moi rodzice posiadają działkę rolna 1h. Chcą mi wydzielić 1200m2 na budowę domu. Wszystko dobrze tylko co z tym fantem zrobić gdyż Gmina nie wyda mi później pozwolenia na zabudowę (bo przelicznik im się nie zgadza powinno być 3000m2 icon_razz.gif ). Wiem że najlepiej jakby mi przepisali 3000m2 ale nie jestem jedynakiem icon_biggrin.gif

Słyszałem że istnieje taka droga:
- rodzice występują o prawo do zabudowy w momencie otrzymania pozwolenia na zabudowę -> działka jest odrolniona
- następnie można tą działkę podzielić na mniejsze kawałki niż 3000m2 np. 1200m2
- po wydzieleniu działki np. 1200m2 mam pozwolenie na zabudowę (dziedziczę je automatycznie z wcześniejszego wydanego przez Gminę zezwolenia na zabudowę)
- oczywiście działka 1200m2 będzie w tym miejscu gdzie zostało wydane pozwolenie na zabudowę

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

Dziękuje za mądre podpowiedzi.
Link do komentarza
Możliwość zabudowy zależy przede wszystkim od tego czy działkę lub jej część można odrolnić. Budowa na działce rolnej możliwa jest jedynie w przypadku tzw. zabudowy siedliskowej, a to z kolei wiąże się m.in. z posiadaniem gospodarstwa rolnego o powierzchni co najmniej średniej dla danej gminy. Należy więc wystąpić do gminy z wnioskiem o odrolnienie i zależnie od decyzji podzielić działkę lub czekać na zmianę przepisów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...