Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Magico

Podział działki rolnej 1h

Recommended Posts

Witam
proszę o pomoc w takiej sprawie, Moi rodzice posiadają działkę rolna 1h. Chcą mi wydzielić 1200m2 na budowę domu. Wszystko dobrze tylko co z tym fantem zrobić gdyż Gmina nie wyda mi później pozwolenia na zabudowę (bo przelicznik im się nie zgadza powinno być 3000m2 icon_razz.gif ). Wiem że najlepiej jakby mi przepisali 3000m2 ale nie jestem jedynakiem icon_biggrin.gif

Słyszałem że istnieje taka droga:
- rodzice występują o prawo do zabudowy w momencie otrzymania pozwolenia na zabudowę -> działka jest odrolniona
- następnie można tą działkę podzielić na mniejsze kawałki niż 3000m2 np. 1200m2
- po wydzieleniu działki np. 1200m2 mam pozwolenie na zabudowę (dziedziczę je automatycznie z wcześniejszego wydanego przez Gminę zezwolenia na zabudowę)
- oczywiście działka 1200m2 będzie w tym miejscu gdzie zostało wydane pozwolenie na zabudowę

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

Dziękuje za mądre podpowiedzi.

Możliwość zabudowy zależy przede wszystkim od tego czy działkę lub jej część można odrolnić. Budowa na działce rolnej możliwa jest jedynie w przypadku tzw. zabudowy siedliskowej, a to z kolei wiąże się m.in. z posiadaniem gospodarstwa rolnego o powierzchni co najmniej średniej dla danej gminy. Należy więc wystąpić do gminy z wnioskiem o odrolnienie i zależnie od decyzji podzielić działkę lub czekać na zmianę przepisów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
    • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
    • Zrób tak jak przewiduje projekt. Po pierwsze, zmieniając miejsce musisz zrobić nowy projekt, po drugie  masz krótsza drogę do rozprowadzenie wody gdy umieścisz licznik w kotłowni. Nie widzę sensownego uzasadnienia zmiany punktu wpuszczenia wody do domu.
    • Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
    • Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...