Skocz do zawartości

Drzewa na działce


catty

Recommended Posts

Mam nadzieję, że wybrałam dobry dział.

Moje pytanie może być z kategorii tych głupich,ale trudno ;)

Na działce, która kupiliśmy jest sporo drzew. Część małych samosiejek i krzaków już wycięliśmy, ale serce mi pęka jak pomyślę, że mielibyśmy ruszyć te większe drzewa. Poza tym zawsze marzyliśmy o "leśnej" działce.

Na samym środku stoi wielka sosna, którą bardzo chcemy zachować. Mamy wybrane dwa projekty domu, które nam się podobają, ale każdy wymusza wycinkę drzew.

Dlatego zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Powoli zaczynam rozglądać się za architektem.

Czy architekci przyjeżdżają (oczywiście w miarę możliwości) zobaczyć działkę na żywo? Bo w związku z tymi drzewami wydaje mi się to konieczne. 

I czy ta nasza "walka" o drzewa nie będzie trochę kuriozalna dla architekta? Da się tak podejść do tematu projektowania domu?

Link do komentarza

Przecież kierownik budowy po rozmowie z inwestorem powinien dopilnować kilu spraw i nie zjawiać się na budowie tylko w newralgicznych momentach. Jest też wykonawca, którego trzeba uczulić na kilka spraw.  Poza tym sąsiedzi patrzą i informują na bieżąco stosowne urzędy. Trzeba trzymać sie projektu i nie zakładać, że na swojej działce możesz robić co tylko chcesz.

Link do komentarza

Ale tu jeszcze projektu nawet nie ma to gdzie tam dopiero kierownik budowy.

13 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Trzeba trzymać sie projektu i nie zakładać, że na swojej działce możesz robić co tylko chcesz.

Jeśli to do mnie to ja miałem zgodę na wycięcie wszystkiego...

Link do komentarza
22 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Zostaw sobie jakieś drzewa, nie moja sprawa, ale ja bym zostawił.

To 3 lata temu był czas na decyzje. Miały iść wszystkie na ścięcie ale z 10szt zostawiłem.

Reszta wycięta bo po postawieniu budynku jest z wycięciem problem. 

Albo specjalistyczna firma musi wycinać...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...