Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Płyta fundamentowa na podmokłym terenie


Recommended Posts

Planuję zakup działki na podmokłym terenie i budowę domu. Z analizy geotechnicznej wynika, że: "W podłożu zalegają nienośne luźne piaski średniozagęszczone spoczywające na nośnych piaskach i glinach lodowcowych. Woda gruntowa o zwierciadle swobodnym wystąpiła na głębokości 0,8-1,0 m p.p. terenu. Poziom może ulegać wahaniom 0,5 m. Budynek proponuje się posadowić na płycie wśród średniozagęszczonych piasków powyżej zwierciadła wód gruntowych. Bezwzględnie w poziomie posadowienia należy wykonać drenaż opaskowy". Jaki jest koszt podniesienia gruntu pod dom z właściwym utwardzeniem. 


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/porady/17458-plyta-fundamentowa-na-podmoklym-terenie

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomala Sebastian
Witam mam problem z budową po rozpoczęciu wykopu pod ławy fund.okazalo się iż wody gruntowe są na poziomie -45cm działka jest położona 50cm nizej względem drogi grunt to piasek iłowy o dość dobrej nośności badania będą dopiero wykonane.Padlo na płytę fundamentową.Plan jest taki aby zdjąć humus czyli zejść na -70 cm poniżej zera czyli drogi wyłożyć folię wylać 10cm betonu B10 później 20cm tłucznia czyli będzie rzędna -40 później 10cm pospółki później xps15cm i płyta fundamentowa 25cm wyjedziemy na rzednej +10 nad poziom drogi czy taki sposób będzie dobrym rozwiązaniem dla pozbycia się problemu z wodą oraz czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?dziękuję
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Warunki gruntowo-wodne i stabilność gruntu warunkują rodzaj i możliwość posadowienia budynku. Wszystko w rękach projektanta. Technologicznie w zasadzie wszystko jest możliwe: np. fundamenty na słupach, utwardzonym nasypie itd., ale zawsze wracamy do wypowiedzi Eksperta Cezarego.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...