Skocz do zawartości

Wycena remontu podłóg i przystosowania dla osoby niepełnosprawnej


Recommended Posts

Wycena remontu podłóg i przystosowania dla osoby niepełnosprawnej

Witam serdecznie.

Chciałabym poradzić się Państwa odnośnie remontu w moim domu. Mieszkam w mamą w starym domu, jesteśmy osobami niepełnosprawnymi. Ja mam umiarkowany stopień, a mama ma znaczny, porusza się z pomocą innych wózkiem inwalidzkim i ewentualnie balkonikiem.
Nasz dom niestety wymaga gruntownego remontu i od czegoś trzeba zacząć. Ostatnio usłyszałam od znajomej, że można starać się o dofinansowanie dla osoby niepełnosprawnej w celu likwidacji barier architektonicznych.
Dowiedziałam się już szczegółów i jest to co prawda bardzo skomplikowany proces, ale jest na to szansa. Szansą byłaby wymiana podłóg w celu, ale tylko w przypadku wyrównania do jednego poziomu, likwidacja progów, wymiana wanny na kabinę oraz wymiana kafelek w łazience na antypoślizgowe. Co do podług sytuacja wygląda tak:
Podłoga w sypialni mamy jest wykonana z płyty chyba OSB, jest o 4cm niższa niż podłoga w przedpokoju, która również jest wykonana z takiego samego materiału. Natomiast podłoga w kuchni jest wykonana z tzw. posadzki. Podłoga w przedpokoju i kuchni jest mniej więcej na tym samym poziomie. Podłoga w łazience jest wykonana w kafelkach i jest aż 5cm wyższa niż podłoga w kuchni.
Aby projekt został zaakceptowany wszystkie podłogi musiałby by być podniesione do jednego poziomu. Jak dobrze myślę, trzeba by je podnieść do poziomu wysokości łazienki.
W pierwszej fazie projektu muszę oszacować, jaki byłby koszt takiego remontu. Nie wiem zupełnie jak to wycenić, czy mogliby Państwo oszacować, tak mniej więcej ile za materiały by było i ile za robociznę (województwo zachodniopomorskie). W załączniku załączam pomierzone wszystkie pomieszczenia.
Zastanawiam się z jakiego materiału zrobić podłogę w pokojach, pod domem jest piwnica, więc nie wiem czy panele to dobry pomysł, kiedyś ktoś położył te podłogi OSB i wilgoć wysadziła je do góry. Czy są może jakieś specjalne podłogi coś jak z kafli itp do salonów, pokoi?
Bardzo proszę o pomoc.
Układ domu:
2f918e83bce0908c.jpg123b03b6428a5f09.jpgcf0709d5d7b47988.jpg
3. Przedpokój, a kuchnia
1093ef7a845ffebe.jpg
4. Kuchnia, a łazienka35cf2c2e5f58fd6d.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:        
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...