Skocz do zawartości

Wycena remontu podłóg i przystosowania dla osoby niepełnosprawnej


Recommended Posts

Wycena remontu podłóg i przystosowania dla osoby niepełnosprawnej

Witam serdecznie.

Chciałabym poradzić się Państwa odnośnie remontu w moim domu. Mieszkam w mamą w starym domu, jesteśmy osobami niepełnosprawnymi. Ja mam umiarkowany stopień, a mama ma znaczny, porusza się z pomocą innych wózkiem inwalidzkim i ewentualnie balkonikiem.
Nasz dom niestety wymaga gruntownego remontu i od czegoś trzeba zacząć. Ostatnio usłyszałam od znajomej, że można starać się o dofinansowanie dla osoby niepełnosprawnej w celu likwidacji barier architektonicznych.
Dowiedziałam się już szczegółów i jest to co prawda bardzo skomplikowany proces, ale jest na to szansa. Szansą byłaby wymiana podłóg w celu, ale tylko w przypadku wyrównania do jednego poziomu, likwidacja progów, wymiana wanny na kabinę oraz wymiana kafelek w łazience na antypoślizgowe. Co do podług sytuacja wygląda tak:
Podłoga w sypialni mamy jest wykonana z płyty chyba OSB, jest o 4cm niższa niż podłoga w przedpokoju, która również jest wykonana z takiego samego materiału. Natomiast podłoga w kuchni jest wykonana z tzw. posadzki. Podłoga w przedpokoju i kuchni jest mniej więcej na tym samym poziomie. Podłoga w łazience jest wykonana w kafelkach i jest aż 5cm wyższa niż podłoga w kuchni.
Aby projekt został zaakceptowany wszystkie podłogi musiałby by być podniesione do jednego poziomu. Jak dobrze myślę, trzeba by je podnieść do poziomu wysokości łazienki.
W pierwszej fazie projektu muszę oszacować, jaki byłby koszt takiego remontu. Nie wiem zupełnie jak to wycenić, czy mogliby Państwo oszacować, tak mniej więcej ile za materiały by było i ile za robociznę (województwo zachodniopomorskie). W załączniku załączam pomierzone wszystkie pomieszczenia.
Zastanawiam się z jakiego materiału zrobić podłogę w pokojach, pod domem jest piwnica, więc nie wiem czy panele to dobry pomysł, kiedyś ktoś położył te podłogi OSB i wilgoć wysadziła je do góry. Czy są może jakieś specjalne podłogi coś jak z kafli itp do salonów, pokoi?
Bardzo proszę o pomoc.
Układ domu:
2f918e83bce0908c.jpg123b03b6428a5f09.jpgcf0709d5d7b47988.jpg
3. Przedpokój, a kuchnia
1093ef7a845ffebe.jpg
4. Kuchnia, a łazienka35cf2c2e5f58fd6d.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...