Skocz do zawartości

Woda wylała się ze stropu


Recommended Posts

Jestem na etapie wykańczania domu. Między piętrami jest wylany strop kanałowy. Chciałem zamontować karnisze i podczas wiercenia w stropie, z otworu wylecialo mi pół wiadra wody. 

 

Bardzo proszę o poradę, czy to, że w stropie była zamknięta woda to jest błąd konstrukcyjny powstały na etapie budowy domu? Czy ta sytuacja może spowodować wyjście wilgoci albo grzyba za jakiś czas? Co można w tej sytuacji zrobić?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Link do komentarza

U mojej córy kładłem strop z płyt żerańskich. Potem murarze ciągnęli mury,potem dach itp. 

Podczas wykończenia gdy wierciło się od spodu w tym stropie z wielu kanałów leciała woda. Nie wiem jak te Twoje kanały wyglądają ale może to woda z opadów która przeniknęła do kanałów .

Link do komentarza

Płyty stropowe kładzione były chyba we wrześniu a w styczniu okazało się że jest woda.

Przed tą wodą a właściwie koniecznością nawiercenia od spodu dziur w kanałach mówił mi dźwigowy który kładł płyty. Związany był z wytwórnią prefabrykatów więc wiedział co w trawie piszczy.

A że woda z kanałów powinna być usunięta to raczej jasne. 

Link do komentarza
4 godziny temu, Buster napisał:

U mojej córy kładłem strop z płyt żerańskich. Potem murarze ciągnęli mury,potem dach itp. 

Podczas wykończenia gdy wierciło się od spodu w tym stropie z wielu kanałów leciała woda. Nie wiem jak te Twoje kanały wyglądają ale może to woda z opadów która przeniknęła do kanałów .

OK- tylko że jeśli to jest czas wykończeniowki"?...

10 godzin temu, deem napisał:

Jestem na etapie wykańczania domu.

...to dlaczego nie było zacieków na tynku stropu?

2 godziny temu, deem napisał:

Czy z takiej wody w kanałach może z czasem ciec. 

Teraz to chyba wypada zrobić cienkim wiertlem otwory w stropie w każdym rzędzie co np metr i sprawdzić, czy tam woda jest.

I sprawdzić, czy gdzieś z dachu woda nie zacieka na strop.

Link do komentarza
2 godziny temu, Buster napisał:

Nie kaman,,,czy to jest pytanie czy twierdzenie czy twierdzenie przez zapytanie.

Napisałem tak:

4 godziny temu, zenek napisał:

OK- tylko że jeśli to jest czas wykończeniowki"?...

16 godzin temu, deem napisał:

Jestem na etapie wykańczania domu.

...to dlaczego nie było zacieków na tynku stropu?

 

Link do komentarza

Sądzę że nawet gdyby dom był wykończony hiper-super to po stwierdzeniu że w stropie jest woda kułbym. I kułby każdy inny.

Po prostu obojętne jaki etap trzeba by tą wodę usunąć.

 

Aha,dodam jeszcze że tej wody w stropie u córki nie widać było. Dopiero wyszło to podczas wiercenia. Sufit jest lekko opuszczony więc profile trzeba było przykręcić.

Link do komentarza
11 godzin temu, joks napisał:

Słusznie , pamiętam że u siebie też wierciłem po środku .

Tylko raz wierciłem dziurkę w suficie - w nocy zaczęło kapać - okazało się że gwóźdź wyszedł przez papę na dachu - i po tym gwoździu kapała woda (była ulewa) na strop. No i po wyciągnieciu gwoździa i zaklejeniu dziury - wyborowałem dziurkę w stropie - w tym miejscu gdzie ciekło - poszło trochę wodyi wyschło :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...