Skocz do zawartości

Ścianki działowe solbet 12


Recommended Posts

Dzień dobry, w związku z tym że firma budowlana która budowla mi dom okazała się oszustami i osobami bez wiedzy z mnóstwem rzeczy zostałem sam i bardzo proszę o pomoc. 

Jestem na etapie budowy ścianek działowych. Jakaś wiedzę posiadam natomiast konkretnie chodzi mi o postawienie ścian działowych na piętrze. Do jakiej wysokości budować, zaraz pod jętki? Jak ogarnąć skosy przy ścianach kolankowych. Proszę o wskazówki. 

Mocowanie ogólnie widzę tak że co drugi rząd wbije pręt 8 żeby w razie czego ściana się nie przewróciła. Ale co  z górą? Żeby później nie było problemów z budową podłogi na poddaszu. Jakieś zdjęcia lub artykuł ktoś posiada? 

Link do komentarza

Witam. Współczuje bardzo. Ja mam ten scenariusz za sobą. Zaznaczam, ze nie jestem profesjonalistą, ale swoje ścianki murowałem sam też z Solbetu. Po trzech latach nie ma żadnego pęknięcia, ani żadnych problemów. Ja robiłem to tak : drut fi 6 w ścianę nośną na co najmniej 15 cm w głąb, w ściankę działową wmurowywałem na około 30 cm w każdy rząd pustaków. Ścianka podmurowana na wysokość 5cm poniżej jętki (między jętkę a ściankę dałem watę, żeby nie przemarzało przez jętkę). Jeżeli ścianka będzie tak zakotwiona w ścianie nośnej i murowana na zakład ze ścianką prostopadłą będzie sztywna. Ściankę kolankową należy podwyższyć tak aby skos sufitu z g-k trafił z zakładem na tą właśnie ścianę (jeżeli nie zrobili tego murarze a jak "znam się na medycynie" to nie zrobili). Ja przyklejałem na opasce pustak Solbet grubości 6 cm zasłaniajac tym sposobem murłatę i podnosząc ścianę kolankową. Mam nadzieje że jest to zrozumiałe i pomogłem. Zrób to sam bo żaden "fachowiec" nie zrobi tego tak dobrze. Powodzenia.

Link do komentarza

Dziękuję za wskazówki. Ja dam również każdy rząd jednak z tym że pręt 8fi. Pod jetkami zostawię około 3 cm. Natomiast murlata nie jest obmurowana, tak myślę też okolo 6cm pustak musi tam wejść. Zrobię zdjęcia jutro i podeślę. Masz może jakieś zdjęcia z tych wyżej wymienionych prac? 

To są zdjęcia z internetu. Ma to tak wyglądać? 

Screenshot_20210326_182411_com.opera.browser.jpg

Screenshot_20210326_182315_com.opera.browser.jpg

Link do komentarza

Pręty fi 8 mogą być. Grubsze więc mocniejsze. Zdjęć nie posiadam. Ma być tak jak na drugim zdjęciu z tym że tak jak pisałem ścianka ma sięgać około 5cm poniżej jętki lub krokwi na skosie. Wysokość ścianki najbardziej zależy od grubości ocieplenia dachu (dokładnie od grubości ocieplenia którą przewidujesz dać pod krokwiami). Ja dawałem 10cm wełny pod krokwie i jętki. Czyli tak jak pisałem 5cm waty na ściance (jeżeli akurat ścianka wypadła dokładnie pod krokwią) i 5cm ścianki zostało do przymocowania przyściennego profilu UD28 służącego do przykręcenia płyt G-K. Jeszcze jedno jak będziesz przyklejał pustaki na opasce ścianki kolankowej to ta sama zasada najlepiej zrób przerwę na wełnę przynajmniej 1cm, żeby pustak nie stykał się z krokwią.

Link do komentarza

Bardzo dziękuję za tak cenne podpowiedzi. 

Wyjaśni mi ktoś jeszcze pojęcie przełożenia pustaków? Co drugi rząd? O co chodzi z tym,, przełożeniem,, 

 

Muszę jeszcze schować 4 słupy drzewiane w ścianę działowa. Jak to zrobić? Podobno drzewo z pustakiem nie bardzo może się stukać. Nałożyć jakąś folie na to drzewo czy coś podobnego? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...