Skocz do zawartości

Wiata w obrysie budynku, a odległość od granicy działki sąsiadującej z drogą wewnętrzną


Recommended Posts

Witam, 

mam pytanie. Czy taki budynek może znajdować się bliżej granicy działki niż 3 metry licząc od strony tej wiaty ? 

Mowa o granicy działki która jest zaraz przy działce przeznaczonej na drogę wewnętrzną.  

 

image.png.3cedbedf19b1bcfa40b2f08861a1deb3.png

 

 

 

 

Mowa o tej granicy działki czy mogę tutaj zachować 1,5 odległości i jeśli tak to na jakich warunkach ? 

 

image.png.c4ecf660f073b016daeff7d2a248a2db.png

Link do komentarza

Sprawdziłem MPZP, dopuszcza nawet budynek jednorodzinny do 1,5 m ale przy zgodzie sąsiada. Działka przewidziana na drogę należy do 8 osób :(

Chyba spróbuje przesunąć w drugą stronę tam jest tylko jedne sąsiad do dogadania się może będzie łatwiej. 

Już próbowałem okupić część tej drogi aby mieć bramę wjazdową z drugiej strony od tych 8 osób bo nie mam tam udziału i jest....  ciężko więc nie liczę na zgodę na 1,5 m. 

Dzięki za podpowiedzi. 

Link do komentarza

Pytanie zasadnicze - czy to jest wiata ?

Co i jak jest toto opisane w projekcie ?

 

Piszecie o linii zabudowy, a wiata jako taka nie podlega takiemu rygorowi.

Ps. I zwracam uwagę, że wiaty do 50m2  na działkach budowlanych na której stoi budynek mieszkaniowy (lub przeznaczonych pod takowe) nie podlegają nawet zgłoszeniu.

Link do komentarza
15 godzin temu, Mr. Lookazz napisał:

pytanie jak się to ma do faktu, że nib y wiata jest przedłużeniem dachu budynku, kompletnie się na tym nie znam. 

 

Na tej/takiej działce wiata nie musi być wolnostojąca - może być "przedłużeniem budynku", ale to zawarte jest w projekcie (rysunek, rzuty, opis).

 

15 godzin temu, Mr. Lookazz napisał:

hmmm no niby to na końcu jest wiatą na samochód,

 

Czyli miejsce postojowe (zadaszone) dla samochodu - czyli obowiązuje minimalna odległość od granicy - czyli 3m

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...