Skocz do zawartości

Kupić tą działkę - pomocy! Słup średniego napięcia


Recommended Posts

Dzień dobry, 

 

chcemy z żoną kupić działkę wzdłuż której na całej długości przebiegają dwa słupy chyba średniego napięcia (na zewnątrz działki od „mojego” ogrodzenia ok 1 m). Kompletnie się na tum nie znam - czytałem że odległość domu to 3-5 m od takiego słupa - popisze kogoś kto się orientuje czy to prawda. Bardziej jednak martwi mnie sam fakt czy to nie będzie jakieś szkodliwe dla zdrowia itd. Nie wiem co to za słup - ktoś jest w stanie określić po zdjęciu? Oczywiście sprawdzę to w zakładzie energetycznym ale to dopiero za 2 weeks a info potrzebuje trochę wcześniej - z góry serdecznie dziękuje za info.  

479AA911-EA94-48F8-A97F-239038DBD8C8.jpeg

Link do komentarza

Jesteś pewien że to zwyczajny słup niskiego napięcia ? To super istotne dla nas - z góry dziękuje za potwierdzenie kogoś kto się zna na tym. 
ja mam info od sąsiada że to słup średniego napięcia a to już inne odległości i bezpieczeństwo. Zobaczę ile tam tych kabli .. na Wsi taki zwyczajny słup to ma dwa kable a tutaj aż 5 drutów leci ... co sądzicie ?? Dziękuje za zaangażowanie i każdą opinie - zostaw komentarz to tylko 10 sec ;) dziękuje 

1B8A9562-6742-4716-9AE9-B6FF0B319BD2.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, aru napisał:

też wierzę Stasiowi :)

a swoją drogą siła to ile powinna mieć kabli w obecnych instalacjach?

 

Piaty przewód to przeważnie oświetlenie drogi. Więc trzeba liczyć cztery, czyli standard.

1 godzinę temu, Tonasz napisał:

Bardzo dziękuje za potwierdzenie - ulżyło mi jak to niskie napięcie ;)

Pozdrawiam i miłego dnia Panowie 

 

Powinieneś dowiadywać się o planowany termin remontu. To otoczenie linii (drzewa) nie budzi zaufania w przypadku silnych burz czy wiatrów. Dowiedz się u tubylców jak częste są przerwy w dostawach energii, bo to może być bardzo upierdliwe. U mnie na wsi po wymianie oprzewodowania na izolowane (popularny warkocz), przerw praktycznie nie ma. Była jedna, kiedy pół powiatu wyłączyło bo się trafo na średnim napięciu zjarał.

Link do komentarza
Dnia 23.03.2021 o 10:20, Tonasz napisał:

Dzień dobry, 

 

chcemy z żoną kupić działkę wzdłuż której na całej długości przebiegają dwa słupy chyba średniego napięcia (na zewnątrz działki od „mojego” ogrodzenia ok 1 m). Kompletnie się na tum nie znam - czytałem że odległość domu to 3-5 m od takiego słupa - popisze kogoś kto się orientuje czy to prawda. Bardziej jednak martwi mnie sam fakt czy to nie będzie jakieś szkodliwe dla zdrowia itd. Nie wiem co to za słup - ktoś jest w stanie określić po zdjęciu? Oczywiście sprawdzę to w zakładzie energetycznym ale to dopiero za 2 weeks a info potrzebuje trochę wcześniej - z góry serdecznie dziękuje za info.  

 

Witam,

Szkodliwe dla zdrowia to nie jest - pole elektromagnetyczne mamy większe w domu przy routerze Wifi. Dla nerwów na etapie uzyskania pozwoleń może być szkodliwe. Można sprawdzić w zakładzie czy nie ma w planach zamiany linii napowietrznej na kabel w ziemi. Jednym ze sposobów weryfikacji działki pod kątem możliwych problem jest porównanie ceny tej działki do średnich cen grantów okolicy (oczywiście działki o podobnych parametrach) Zbyt atrakcyjna cena może sugerować o problemach. Dobrym rozwiązaniem jest odwiedzić wydział urbanistyki - w większości przypadków można uzyskać informacje o danym gruncie i. Można zajrzeć do MPZP lub na terenach nie objętych planem zagospodarowania - do warunków zabudowy (jeżeli zostały wydane).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...