Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zalecanymi długościami dla blachodachówki RUBIN Blachy Pruszyński jest długość 5000-5300 mm w zależności od długości modułu (350 / 400 mm).
Natomiast możemy wyprodukować też blachę w długości 6000 mm. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że dłuższe blachy niż zalecane będą sprawiać więcej kłoptów w prawidłowym przetransportowaniu na dach oraz montażu.

Do zakupu blachodachówek warto też rozważyć zakup startowej łaty wentylacyjnej oraz blachy perforowanej na obróbki.

Łata startowa wentylacyjna
Wentylacja połaci to jeden z ważniejszych aspektów podczas montażu pokrycia dachowego.
Wyrób ten pełni funkcję przede wszystkim usprawniającą przemieszczanie się powietrza pod połacią.
Perforowane „czoło” łaty posiada drobne otwory, które są na tyle duże, aby wentylacja przechodziła bez problemów, natomiast na tyle drobne, aby pod pokrycie nie przedostały się ptaki lub drobne gryzonie. Łata nadaje się do montażu pod każdą blachodachówką firmy Blachy Pruszyński. Powierzchnia łaty pokrywana jest tymi samymi powłokami zabezpieczającymi co wszystkie pokrycia dachowe dostępne w ofercie, dzięki temu zachowujemy spójność kolorystyczną dachu.

 

lata-startowa-wentylacyjna-Blachy-Pruszynski.jpg.40f20d265d893bece0ac10f4b22d08a2.jpg

lata-startowa-wentylacyjna-Blachy-Pruszynski-1.jpg.679099af08ca9dca31658be769cd7919.jpg


Blacha płaska perforowana
W wielu domach do rangi katastrofy budowlanej urasta problem gniazdujących w termoizolacji poddasza zwierząt łasicowatych, szczególnie kun. Są to zwierzęta duże, powodujące realne zniszczenia oraz trudne do usunięcia.
Sygnałów z rynku o takich problemach jest bardzo dużo. Szukając rozwiązania, wprowadziliśmy na rynek blachę płaską perforowaną do zabezpieczeń przestrzeni wentylacyjnych. W przeciwieństwie do taśm z PVC, taśma perforowana, wykonana ze stali, jest więc praktycznie niezniszczalna. Jest sprzedawana w postaci blachy płaskiej perforowanej w rozmiarze 1.25 x 2.00, co umożliwia rzemieślnikowi wykonanie elementów o dowolnej wielkości i kształcie.

 

Pas wentylacyjny wykonany z blachy perforowanej.

 

pas_wentylacyjny_Blachy_Pruszynski.jpg.ff9cd45b8edd8b5f9077bd018d90a200.jpg
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...