Skocz do zawartości

działka - zakup - strony świata


galek

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum.

Proszę o opinie w sprawie działki.

Mam opcję zakupu jednej z dwóch działek widocznych na załączonej mapie.

Z racji tego, że do obydwu działek wjazd będzie od zachodu mam pytanie i prośbę o opinię, z której z nich przy odpowiednim projekcie można więcej wycisnąć pod kątem nasłonecznienia części dziennej, tarasu i ogrodu?

Planuje postawić dom o powierzchni użytkowej  ok 120-130 m2 wg w miarę standardowego projektu (parter +poddasze użytkowe). 

Obie działki w linii zabudowy mają front ok. 24m.

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie w tamacie

działki.jpg

Link do komentarza
16 godzin temu, galek napisał:

Będę wdzięczny za wszelkie opinie w tamacie

Niepopularne też się liczą? ;)

 

W naszej strefie klimatycznej nie ma sobie co zawracać głowy takimi duperelami. Wyjrzyj za okno ;) taka pogoda (zimno, deszcz, śnieg albo chmury, względnie ich kombinacja) to jakieś 80% roku ;) Zresztą osobiście uważam, że z zacienionego ogrodu latem masz więcej pożytku, niż z rozpalonej patelni z upałami, jakie nas nawiedzają w ostatnich latach.

 

O wiele ważniejsze byłby wymiary działki, cena, położenie (względem ulicy czy mediów).

Ta mniejsza z racji prostokątnego kształtu będzie łatwiejsza do zagospodarowania. Zapewne również tańsza.

Ja bym się też zastanowił do kogo należą 30/1 i ta duża obok bo to może być kluczowe - jeśli jest plan zagospodarowania, to sprawdź, jakie mają przeznaczenie w tym planie.

30/1 to duża działka gdzie można wiele "atrakcji" zabudować komuś, pomysłowość Polaków pod tym względem zadziwia. Ta obok też.

Jeśli to działki miejskie, to na dużych działkach jest ryzyko wyrośnięcia bloków.

 

29/7 raczej bezpieczna. Nie zbudujesz na niej za wiele z racji kształtu i wymiarów.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...