Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nietrzymanie się wizualizacji przez dewelopera


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Co prawda sprawa dotyczy mieszkania w bloku jednak mam nadzieję, że uda mi się uzyskać pomoc. Problem polega na tym, że deweloper nie trzyma się wizualizacji ani nie zostaliśmy poinformowani, że coś takiego ma się znaleźć przed naszymi oknami.. chodzi o ogromne, czarne i metalowe zadaszenie wjazdu do garaży podziemnych. Jesteśmy tymi pechowcami, którzy kupili mieszkanie z ogródkiem wprost przed tym czymś :( Po dłuższej naradzie z innymi mieszkańcami zastanawiamy się czy to jest zgodne z prawem? Trochę martwi nas to, że wychodząc na ogródek lub po prostu patrząc przez okno będziemy widzieć taką konstrukcje. Dodatkowo dochodzi problem nagrzewania się tej blachy latem oraz odbierania dźwięków jak chociażby przy mocniejszym deszczu czy gradzie. Podsyłam zdjęcia wizualizacji oraz zdjęć w realu. Zdjęcie co prawa wykonane ponad miesiąc temu jednak termin odbioru zbliża się wielkimi krokami i nie wiemy czy będziemy w stanie cokolwiek z tym zrobić? 

269EBFEC-93EE-4BE5-9E55-93B36F7EC4F5.png

68DDB1E4-7B63-41EA-A0E7-21D46CF185B2.jpeg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcale to nie takie hop siup;

Deweloper przedstawił prospekt? co w nim było? to szkaradziejstwo?

Gdybym miał ogródek od szczytu tego budynku i wp... by mi to stalowe pudło zasłaniające wszystko co możliwe to bym się wq... bez dwóch zdań.

 

Podobnie z czerpnią/wyrzutnią przed budynkiem, dwa razy jak na wizce

 

Moim zdaniem powinniście powalczyć, a jak zbierze się kilka osób to będziecie silniejsi. Prawo do dostępu do dokumentacji macie -ciekawe co było w projekcie do PnB, a co w (po)wykonawczym. Jeżeli w projekcie do PnB to już było to Was po prostu oszukali, Jeżeli nie było a jest w (po)wykonawczym to zmienili reguły w czasie gry NIE INFORMUJĄC.

Ja bym kopał się.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prospekcie nie ma ani słowa o jakimś zadaszeniu wjazdu do garaży. Na wszystkich planach które dostaliśmy również tego nie ma. Żeby było ciekawiej to blok na przeciwko ma dokładnie taki sam wjazd jak my i tam nie postawiono żadnego zadaszenia. W takim razie będziemy walczyć z deweloperem i próbować cokolwiek zrobi bo prawdę mówiąc jestem trochę załamana :( 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ja bym się skupił na dodatkowych zabezpieczeniach na wypadek powstania łuku i mikroinwerterach. Ta oferta nie jest zbyt obszerna - widzę 2x ten sam inwerter w zestawieniu 1 i 3.  Proponuję też zapoznać się z rankingiem producentów modułów PV (https://www.forbes.pl/najlepsze-panele-fotowoltaiczne-w-2021/8dw7x6n) i zasięgnąć również języka u sąsiadów. Kiedyś wspominałem, że możliwość konfiguracji Inwerter + moduły jest praktycznie nieograniczona. W twoim zestawieniu widzę moduły JINKO z listy TOP z mojego linkowania, chociaż nie ten model, nie ma natomiast marki LONGI SOLAR. Nie wiem, czy to ma dla Ciebie znaczenie. Ja bym jeszcze poprosił o dodatkowe 3 konfiguracje.
  • Dzień dobry, Jesteśmy producentem paneli dachowych na rąbek o oznaczeniu PD-510 tzw. "click". Panele produkowane są w różnych rodzajach profilowania.   _________________________________ Panele dachowe na rąbek Blachy Pruszyński projekt "nowoczesna stodoła"    
  • Otrzymałem ostatnio trzy propozycje instalacji fotowoltaiki. Jako że nie znam się na tym, to proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś wie, która z nich lepiej się sprawdza w polskich warunkach, która jest u nas popularniejsza lub może jest wśród nich jakaś starsza, której za względu na coraz nowsze technologie, nie warto już instalować ? Mój dom, niecałe 100 m2 pow. urz. będzie ogrzewany pompą ciepła 5 KW. Propozycja 1:                 9,72 kWp Panel fotowoltaiczny:     PV JINKO Cheetah 400W JKM400M-72H-V - 24 sztuki, PERC, sprawność modułu STC  19,88%, moc 400 Wp Inverter:                          Sofar Solar 8.8KTL-X Cena brutto:                              34 992 zł   Propozycja 2:                  9,9 kWp Panel fotowoltaiczny:      Trina Solar 450 W   TSM-DE17M(II) - 22 sztuki, Multi Busbar, wydajność modułu STC 20,6%, zakres mocy wyjściowej 430-450 Wp Inverter:                           Growatt MOD 10KTL3-X Cena brutto:                               36800 zł   Propozycja 3:                  9,00 kWp Panel fotowoltaiczny:      CORAB ENCOR EC375M-6-120B - 24 sztuki, sprawność modułu STC 20,59%, moc 375 Wp Inverter:                           Sofar Solar 8.8KTL-X Cena brutto:                    36 500 zł
  • Wrzuć to do Złotych Myśli, bo nie wszyscy wierzą i rozumieją.   Tylko przy okazji nie należy jeszcze zapominać o tym co napisała @Elfir w wątku ogrodowym, ze najwięcej chorób spotyka się w ogrodach wymuskanych i pozbawionych różnorodności biologicznej.  
  • Żeby mieć czyste powietrze w domu trzeba mieszkać w okolicy z czystym powietrzem. Oczywiście - zmywanie podłogi na mokro w celu pozbycia się na bieżąco kurzu też pomaga, ale to na krótką metę. Ulgę przyniosą oczywiście oczyszczacze powietrza, ale ich wydajność musi być zbliżona do zalecanych krotności wymiany powietrza w pomieszczeniu. Jednym z droższych rozwiązań jest rekuperacja z filtrami HEPA. Można też montować filtry w nawiewnikach okiennych. Takie rozwiązania też widziałem i staja się bardzo popularne przy okazji rozmów o smogu.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...