Skocz do zawartości

Strop monolityczny


Recommended Posts

1 godzinę temu, krzysieczox3 napisał:

Witam posiadam dom z drewnianym stropem , chciałbym go wymienić na monolityczny,wieńce mam lane.

Moje pytanie brzmi jak zabronić ten strop żeby był stabilny,w nowym budownictwie łączy się strop z wieńcem.

1. Musisz być pewny, że fundamenty przeniosą większy ciężar.

2. Możesz zrobić strop gestożebrowy. Wykuć gniazda dla belek w wieńcu. Zaszalować strop, ustawić belki, wypełnienie, ewentualne zbrojenie dodatkowe.

Ale to wszystko po ekspertyzie konstruktora, czy istniejący wieniec będzie się nadawał, a fundamenty wytrzymają. I pod fachowym nadzorem.

No i po niezbednych czynnosciach urzędowych, chyba te cię nie miną.

 

Dlaczego chcesz zmieniać strop drewniany?  

Link do komentarza

zeniu - pkt 2 - proponujesz gotową katastrofę budowlaną :zalamka:

 

Autorze najprościej jak chcesz nowy strop to na starym wieńcu robisz nowy wieniec i strop, niezależnie od tego jaki to ma być strop, podnosi Ci się wysokość o grubość starego wieńca.

Jeżeli tak się nie da - trzeba skuć stary wieniec i zrobić od nowa

 

oczywiście, jak Kolega wyżej wskazał, bez konstruktora i projektu się nie obejdzie, ale to oczywiste (?)

Link do komentarza

A co jak wieniec jest powyżej stropu,fachowiec był oglądać i chcę to zrobić tak że wetnie się w ścianę dookoła,da belki zbrojeniowe dookoła które będą się opierać na ścianie ,do tego tak jak szły legary około co metr tak samo chcę dać belki zbrojeniowe,i na ściankach no i oczywiście kratownica,wymiary domu 9x8,największy pomieszczenia 4.7x3.80, chce lać 14 cm strop.

Dodam że dom ma 40 lat,solidne fundamenty,ława.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...