Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Równanie ścian

Recommended Posts

Dzień dobry, 

prosze o pomoc, mianowicie kupiłem mieszkanie w starym bloku. Ściany mam jakieś chropowate (jak na zdjęciach) i pytanie co mogę zrobić żeby je sprawnie wygładzić? Mecze się od kilku godzin ze skrobaczką malarską i narzędziem wielofunkcyjnym ale idzie to strasznie mozolnie...

pozdrawiam,

Tomek

5BD05CAB-5E8B-4B50-8690-2C86EE86E55E.jpeg

3B04C833-B0E0-4E72-B883-A2700F1A8CCF.jpeg

83057242-43DB-4820-B55B-AA241CA6F27F.jpeg

Szlifierka? Chyba najszybciej, jednak pyłu z tego będzie od groma ;)

Z innej beki .... kocham miłością odwieczną beton na ścianach. Dlatego pokuszę się o stwierdzenie - ależ masz super ściany pod tym tynkiem :x. W sam raz do wnętrz industrialnych i loftowych :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja malowałem farbą do metalu Altax bezpośrednio na rdzę, nie szlifowałem całego ogrodzenia, tylko szpachelką zeskrobałem łuszczącą się starą powłokę. Farba równo pokryła, ma ładny kolor i dobrze przykryła rdzę.
    • Na dobrą sprawę niekoniecznie w trakcie jazdy... przy dobrym stanie akumulatora i sprawnym układzie ładowania w samochodzie, ładować można i na postoju... Na pewno kilka razy ruszysz samochód w czasie tego wypadu i akumulator się doładuje... Tak że moim zdaniem - w Twoim przypadku - wydawanie kasy na ten cel nie bardzo ma sens... Gdzieś będziecie spać - gniazdko elektryczne się znajdzie... często w knajpach są dostępne gniazdka USB, wystarczy mieć w kieszeni przewód, czy wręcz ładowarkę...   Co innego w przypadku ludzików wtedy taka instalacyjka z akumulatorem - w sumie za jakieś 1,5 k PLN - może mieć sens... nawet do zasilania monitoringu...
    • Podepnę się pod temat, ale chodzi o malowanie ogrodzenia metalowego. Kupiliśmy dom z rynku wtórnego, póki co mamy sporo innych wydatków, więc wymiana ogrodzenia musi poczekać, póki co chciałbym tylko przemalować Altaxem z prl-owskiego zielonego na czarny mat. Podpowiecie, jak dobrze przygotować takie stare ogrodzenie do malowania, żeby starczyło na lata?
    • Dzień dobry,   Producent zapewnia, że membrana zachowuje swoje właściwości do 1 miesiąca, i w tym okresie powinna zostać przykryta pokryciem docelowym. Promieniowanie UV bardzo niekorzystnie działa na strukturę membrany. Im dłużej wystawiona jest na działanie promieni słonecznych, tym bardziej traci swoje właściwości. Dlatego, zawsze warto tak zaplanować prace, żeby nie była dłużej niż miesiąc wystawiona na działanie promieni UV. Natomiast, jeśli będzie dłużej leżała na dachu, np. 2-3 miesiące, to nie dyskwalifikuje to jej zastosowania. Trzeba mieć jednak świadomość, że każda ekspozycja dłuższa niż miesiąc zmniejsza parametry użytkowe membrany i jej funkcję paroprzepuszczalności. Przyjmuje się, że po okresie 6 miesięcznej ekspozycji, membrana ulega całkowitej degradacji.   __________________________ Membrana STRONG 170, Blachy Pruszyński
    • Jeżeli na takim wypadzie jeździmy gdzieś samochodem to najprostszym rozwiązaniem jest doładowywanie telefonu i powerbanku w trakcie jazdy.  Natomiast w przypadku PV trzeba uwzględniać wielkość i moc panelu PV, pojemności akumulatora oraz napięcie. Do bezpośredniego ładowania powerbanku będą przystosowane tylko zupełne mikrusy., naprawdę maleńkie panele. Powerbank ma przecież znikomą pojemność, a do tego jest przystosowany do ładowania pędem o napięciu 5 V.  W takich typowych zestawach z tanimi ogniwami panel ok. 45 × 35 cm daje teoretycznie 20 W mocy. Ale to w warunkach STC, czyli przy silnym nasłonecznieniu. W praktyce będzie raczej bliżej połowy tego przez większość czasu.  Na doładowanie telefonu i tym podobne drobiazgi to w zupełności wystarczy. Ale tu potrzebny jest już jakikolwiek akumulator (może być samochodowy) oraz regulator ładowania. Teraz te tanie regulatory mają powszechnie gniazda USB, można je wykorzystać do zasilania telefonu.   
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...