Skocz do zawartości

obróbka takiego "cypla" na klatce schodowej


Recommended Posts

Na klatce schodowej mam takiego jegomościa do obrobienia. To jest na środku klatki schodowej, więc jak się będzie chodzić po schodach, to to jest taka "półeczka", na której można by postawić kwiatka, czy co tam. To jest element wieńca na piętrze.
Pytanie: czym to obrobić, aby było twarde i stabilne, żeby się nie rozpadało i nie odpadało na schody drewniane?

Tynk? (chyba za miękki?), klej gipsowy/gips szpachlowy? Zaprawa murarska? (chyba nie da rady na wylanie tak malej ilości, będzie się rozpadać)?

Czym Wy to wykańczacie?

20210319_072419_mfnr.jpg

20210319_072457_mfnr.jpg

Link do komentarza

Najlepiej byłoby to zrobić chyba żywicą, tynk raczej będzie narażony na obicia. Żywica jest w miarę elastyczna, podejrzewam że twardość zależy pewnie od jakiegoś utwardzacza. Zabezpiezpieczają tym np balkony przed wodą, także raczej nadaje się do takich warunków. Nie robiłem z tym jeszcze, ale chyba to będzie w miarę estetyczne rozwiązanie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Chciałbym to wyszpachlować, żeby była równomierna płaszczyzna z całą ścianą, żeby było schludnie a nie naciapane różnych rozwiązań. Więc obróbka drewnem albo tynkiem mozaikowym odpada. może walnę tam na wierzch jakieś drewno, jak mi stolarz będzie robił schody. Ale to może i do tego czasu i tak muszę to dobrze obrobić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...