Skocz do zawartości

zabudowa rur w nowym mieszkaniu


Recommended Posts

Witam!

 

Jako ze jestem szczśsliwym posiadaczem nowego mieszkania mam teraz dylemat czym zbudowac wystajace rury w lazience. Rury odstaja mniej wiecej na 7cm od sciany. Polecacie zabudowac to GK czy moze betonem komorkowym? Zabudowe rur umywalkowych chcialbym zrobic do sufitu i szeroka na 120cm (po bokach ledy) a zabudowe wanny wysoka na ok 110cm. Blat z gk polecacie zrobic przed plytkami na scianie czy juz po zalozeniu plytek?

 

Pozdrawiam i dzieki za rady!

 

Edytowano przez Pagfym (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Podrzucę film z zabudowy płytami g-k. Na filmie wydaje się to proste. :0 Betonem komórkowym? Hmmm chyba że chce ci się bawić w wycinanie wyżłobień. Widziałem takie elementy do ocieplania od wewnątrz - multipor i może by się dało je jakimś cudem adaptować na twoje potrzeby.

Najpierw film z zabudowa g-k.

 

Ten multipor na tym filmie widać niby poziom trudności prac i gdzieś tu widziałem na jednej ze scen robienie wyżłobień. Myślę jednak, że pierwotne założenie systemu jest zupełnie inne :) Może lepiej jednak pozostań przy g-k lub nawet OSB

 

 

Link do komentarza

rozumiem ze taka zabudowe mocuje sie tylko do sciany a do podlogi nie trzeba? Ogladajac rozne poradniki na yt widzialem ze ludziewkrecali profile mocujace gk rowniez do podlogi i sufitu. Troche sie obawiam do podlogi wkrecac profile bo nie wiem jak ida rury pod wylewka, chociaz teoretycznie jest gruba na 5cm

Edytowano przez Pagfym (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tak to sobie wymyslilem (moje super umiejetnosci painta :D), aby zabudowac rury. Na podloge i sufit dalbym profile ud a cd jako szkielet gk. Powiedzcie mi czy gk przykreca sie do ud w sensie do podlogi i sufitu?  I jak wzmocnic blat z gk skoro jego czesc(pomaranczowy) bedzie wisial na gk? wczesniej planowalem zamowic metalowa konstrukcje do tego blatu i zabudowac ja gk, tylko raczej metalowa konstrukcja nie bedzie sie dobrze trzynac gk na scianie.

projekt.png

Link do komentarza

rozumiem, że ne graniczy z mieszkaniem bo to jest często istotne , ale jako że z komórką to pewnie jakiś niski poziom w budynku więc może to być i żelbet - kiepsko z kuciem, bo akurat w tym to nie można; orientujesz się co za materiał? masz rzut lokalu z projektu?

Link do komentarza

Tak to prosta konstrukcja. Kręcisz profile do podłogi, sufitu i ścian, ale pionowe muszisz kręcić co 40cm, bo płyta ma 120cm czyli trzy na każdą płyte, w ten sposób wzmacniaczasz właśnie całą konstrukcję. Robisz dylatację z każdej strony 5-10mm a wcześniej na ściany trzeba przykleić taśmę ślizgową, żeby szpachla nie łączyła bezpośrednio płyty ze ścianą bo może popękać. Także dla laika może być to trochę skomplikowane. Ale dla chcącego nic trudnego . Tylko gorzej z rurkami w podłodze, bo 5 cm wylewki to jest nic, wkręty powinny być przynajmniej 8×80.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...