Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zadaszenie tarasu - 3 kroki do wykonania konstrukcji


Recommended Posts

Zadaszenie tarasu to jeden z istotniejszych, choć często pomijanych na etapie projektu, elementów wykończeniu domu. O ile bowiem w planach przewidujemy zazwyczaj miejsce na taras, o tyle rzadko bierzemy pod uwagę funkcjonowanie tego, co się będzie na nim znajdować. Dopiero w praktyce, kiedy zmęczy nas ciągłe wyciąganie i chowanie składanych parasoli lub całych kompletów wypoczynkowych, prędzej czy później dojrzewamy do decyzji o zadaszeniu naszego pokoju pod chmurką. O czym należy wiedzieć, przygotowując się do budowy konstrukcji?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/polecane/94996-zadaszenie-tarasu-3-kroki-do-wykonania-konstrukcji

Link to postu
Gość Freks

Ale cudowny jest ten przykład z ilustracji... Chciałabym mieć tak u siebie - akurat będę mieć kawałek tarasu, dałoby się tak to zaaranżować. Natomiast trochę nie pasowałoby do nowoczesnych domów, więc muszę poszukać innego rozwiązania, choć czas mi się kurczy

Link to postu
 • 10 miesiące temu...

Wielu entuzjastów zadaszenia tarasu zapomina, że każdy dach, nawet ten z poliwęglanu, w jakimś stopniu zaciemni pomieszczenie, którego okno na taras wychodzi. A nie są to wcale bardzo rzadkie przypadki. Niestety, autorzy takich artykułów promocyjnych o tym nie wspominają. A szkoda.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
  • Tylko jak, w razie potrzeby, dostać się szybko do zaworów, czy liczników?      
  • Wstaw prawdziwą kabinę a nie parawan, to nawet nie potrzeba tam wstawiać żadnych drzwiczek. 
  • Gość A kuku stary zbuku.
   Promocja potrwa do 26.11.2021
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...