Skocz do zawartości

Termin przyłączenia prądu docelowego


Mokebe

Recommended Posts

Hej koleżanki i koledzy.

 

Dostałem proponowany termin (PGE) na 23 czerwca 2022 w drafcie umowy.

Dla mnie to było za długo. Dom w stanie surowym zamkniętym powinien być gotowy w październiku-listopadzie.

Wystąpiłem o zmianę terminu na 12-2021.

Dziś dostałem draft nowej umowy. Termin - 1 wrzesień 2022 :wallbash:

Czyli później o 2 miesiące ponad.

 

Teraz jestem w kropce. Jest sens coś z tym w ogóle próbować robić? bo rozumiem, że od "dobrodziejstw" przyłacza budowlanego nie ucieknę (projekt przyłączenia, prowizoryczne łącze i "erbetka" z olx, łącznie 3-4k psu w d...), ale wychodzi na to, że jeszcze kilka miesięcy po zbudowaniu domu nie będzie skrzynki docelowej, a ja dalej będę jechał na erbecie.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie, co należy zrobić w tej sytuacji - pogodzić się z gorszymi warunkami i podpisać, czy coś jeszcze kombinować? Budowa ruszy w sierpniu 2021.

Edytowano przez Mokebe (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, Mokebe napisał:

Hej koleżanki i koledzy.

 

Dostałem proponowany termin (PGE) na 23 czerwca 2022 w drafcie umowy.

Dla mnie to było za długo. Dom w stanie surowym zamkniętym powinien być gotowy w październiku-listopadzie.

Wystąpiłem o zmianę terminu na 12-2021.

Dziś dostałem draft nowej umowy. Termin - 1 wrzesień 2022 :wallbash:

Czyli później o 2 miesiące ponad.

 

Teraz jestem w kropce. Jest sens coś z tym w ogóle próbować robić? bo rozumiem, że od "dobrodziejstw" przyłacza budowlanego nie ucieknę (projekt przyłączenia, prowizoryczne łącze i "erbetka" z olx, łącznie 3-4k psu w d...), ale wychodzi na to, że jeszcze kilka miesięcy po zbudowaniu domu nie będzie skrzynki docelowej, a ja dalej będę jechał na erbecie.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie, co należy zrobić w tej sytuacji - pogodzić się z gorszymi warunkami i podpisać, czy coś jeszcze kombinować? Budowa ruszy w sierpniu 2021.

To zależy kto Ci Te RB zrobi i z czego. Ja miałem 70 mb lini napowietrznej z takiego warkocza aluminiowego w izolacji z czarnego tworzywa z tym ż eja miałem identyczną sytuację jak TY z terminem i to co udało mi się zrobić to znaleźć elektryka z mojego RE któy wykonał mi to przyłącze , powiedziałem mu ze będę miał dom ogrzewany prądem i zamieszkam w ciągu siedmiu miesięcy od rozpoczęcia budowy bo dom budowałem krótko i ze pomieszkam na RB co najmniej 2 lata ( a wyszło prawie 4) i Elektryk dobrał grubszy przewód i zastosował zabezpieczenie 3x25A czyli docelowe. Reasumując da się przemieszkać na RB spokojnie a obecnie mając klimę z funkcją grzania i PC cwu to nie jest potrzebne aż tak duze zabezpieczenie główne, chyba ze do kuchni ale zawsze można kupić na allegro kuchenkę gazową i butle i się po prostu przemęczyć 

Link do komentarza

Plan miałem taki, by termin realizacji pokrywał się z wykonaniem stanu surowego budynku. Ale to się nie uda, więc zostaje uderzać w przyłącze budowlane. Przy odrobinie szczęścia zrobią przyłącze docelowe nim się wprowadzę, nawet jesli je zrobią we wrześniu 22.

 

Problemem jest to, że jak wystąpiłem do nich o skrócenie okresu, to nawet mi nie napisali, że to nie jest możliwe, tylko mi go... wydłużyli :wallbash: dostałem po 1,5 miesiąca od wystąpienia do nich nową umowę z gorszym terminem. I jak tu się nie czuć jak frajer...

 

Znajomy elektryk radzi, żeby nie kombinować, bo jak wystąpię kolejny raz, to będzie styczeń 2023 na nastepnej "aktualizacji". Ech.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Podepnę się pod temat. Sąsiad zwrócił się do nas o użyczenie prądu. Nie wiem o ile prąd budowlany jest droższy i jakie są z tym ceregiele związane. Nie chcę mu robić pod górę, bo generalnie chłop też w pewnej kwestii związanej z jego działką poszedł nam trochę na rękę, dzięki czemu zaoszczędzimy być może kilka tysięcy zł. Poza tym z czystej uprzejmości i dobrych stosunków chciałbym to zrobić. Teraz pytanie, czy w jakiś sposób trzeba się przy takim użyczeniu zabezpieczyć poza jakąś umową? Licznik osobny, którego bardzo rzadko używamy jest, także z rozliczniem i obciążeniem pewnie kłopotu by nie było.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Podepnę się pod temat. Sąsiad zwrócił się do nas o użyczenie prądu. Nie wiem o ile prąd budowlany jest droższy i jakie są z tym ceregiele związane.  

 

No to mu użycz! Prądu budowlanego nie masz, to mu nie użyczysz, ale możesz mu użyczyć to co masz, czyli prąd bytowy. 

I nie zapominaj, że użyczenie nie wiąże się z zarobkiem, a jedynie ze zwrotem kosztów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...