Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Oryginalna blachodachówka


Recommended Posts

Szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania do mojego domu.

Jestem na etapie wyboru projektu, ale to chyba odpowiedni moment na wybór i pokrycia dachowego.

Różne wersje rozpatrywałem, jednak zdecydowałem się na blachodachówkę.

Co będzie oryginalnie wyglądać na dachu? Na jednej połaci planuję też montaż paneli fotowoltaicznych, czy to nie zawęża wyboru?

Link to postu

Dzień dobry,

Montaż paneli fotowoltaicznych możliwy jest na dachach przykrytych każdym rodzajem blachodachówki, czy to będzie blachodachówka płaska, czy w kształcie fali. Różnica w montażu polega na zastosowaniu innych uchytów montażowych panel PV. Wyspecjalizowane ekipy montujące panele mają w swojej ofercie różne uchwyty do wszystkich blachodachówek.

______________________________________
Aktualny trend w nowoczesnym budownictwie, to stosowanie blachodachówek płaskich, z delikatnymi przetłoczeniami lub paneli dachowych na rąbek.

W ofercie Blachy Pruszyński znajdują się wszystkie te typy produktów.

1.
Blachodachówka PŁASKA PLUS
Blachodachówka PŁASKA PLUS to idealnie płaska powierzchnia, która teraz jest tak często poszukiwana przez inwestorów. Stworzona z myślą o nowoczesnym budownictwie, tworzy nienachalny rysunek na dachu.

https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska-plus,prod,57,3034.php

2.
Blachodachówka FIORD
Blachodachówka panelowa FIORD® to wyrazisty kształt który zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiają sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie.

https://pruszynski.com.pl/fiord-blachodachowka-panelowa,prod,57,3026.php

3.
Panele dachowe na rąbek
Blachy na tzw. rąbek stojący są jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Teraz możemy zaproponować nowoczesne rozwiązanie w tradycyjnym znanym od lat kształcie blach z rąbkiem stojącym.
- Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb Klienta.
- Łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka.
- Każdy panel posiada gotowe otwory montażowe ułatwiające mocowanie do konstrukcji.
- Zastosowanie wzdłużnego profilowania na panelach ma za zadanie ograniczyć ewentualne pofalowanie powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej materiału.
- Maszynowo wycięte zamki

https://pruszynski.com.pl/panele-dachowe-na-rabek.php

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Blachodachówka panelowa TIGRA - Blachy Pruszyński.

 

TIGRA jest wyjątkowa ze względu na swój oryginalny, nieoczywisty design, uzyskany głównie poprzez zastosowanie licznych przetłoczeń. Jako pierwsze rzucają się w oczy trapezowe kształty, oddzielające poszczególne, płaskie fragmenty panelu. Dzięki nim na połaci dachowej tworzy się charakterystyczny wzór „tabliczki czekolady”. Tego typu ułożenie daje nam poczucie integralności i uporządkowania dachu.
TIGRA oprócz trapezowych przetłoczeń posiada drobną tzw. nanofalę. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane już wcześniej w panelu na rąbek i okazało się strzałem w dziesiątkę. Fale są na tyle dyskretne, że z daleka wyglądają jak  powierzchnia płaska, a jednocześnie wzmacniają panel poprawiając jego sztywność.
Panelowa forma ułatwia montaż, a symetryczność modułu pozwala na montaż wedle życzenia dekarza - od prawej lub lewej strony.

 

https://pruszynski.com.pl/tigra-blachodachowka-panelowa,prod,57,3104.php

 

TIGRA_mala1.thumb.png.705e3fbaf17667e16e0e4d09133b4276.png

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...