Skocz do zawartości

W jaki sposób najszybciej i najlepiej dobrać rodzaj i grubość styropianu do rodzaju ściany budynku?


Recommended Posts

Wiadomo…, że każde prace budowlane powinny być zaplanowane, a projekt to jest przepis jak ten plan zrealizować. Realia są jakie są, a szczególnie w kwestii docieplania istniejących budynków. Najlepszym sposobem na szybkie dobranie odpowiedniego styropianu ( o optymalnej grubości) jest korzystanie z  naszego kalkulatora zamieszczonego na stronie https://termoorganika.pl/kalkulator-u . W dość prosty sposób otrzymujemy odpowiedź na pytanie jaki rodzaj styropianu i jego grubość zapewni optymalne parametry izolacji, tak by rozwiązanie było zgodne z obecnymi przepisami prawnymi dotyczącymi ochrony cieplnej budynków. Dodatkowo kolor tła będzie podpowiedzią jaki poziom ochrony cieplnej został obliczony. Sugerowane rozwiązanie w kolorze zielonym.  Prosto, szybko, dobrze i za darmo😊;

Kalkulator-u Konfigurator | Termo Org Konfigurator | Termo Organika

Link do komentarza

Weług wzoru na wniosku z programu Czyste Powietrze wyszło mi 15cm grafitowego styropianu, dom budowany przed 81 rokiem, na stronie którą załączyłeś na Termonium plus fasada wyszło 17cm, podejrzewam że to Wasz najlepszy. Gość od elewacji marudzi że gorąco przy robocie od grafitowego. Który według Ciebie byłby optymalny w moim przypadku? Zdecydowałem się raczej na grafitowy, bo ważny też dla mnie jest każdy centymetr elewacji. Okna mam już wpuszczone około 15-20cm w ścianę, jak dojdzie 15cm elewacji to będzie prawie jak bunkier. Poniżej link, tak jak to wygląda w w/w wniosku.
https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Kalkulator jest dobrym rozwiązaniem dla upewnienia się nad słusznością wyboru danego rozwiązania/technologii. Grubość minimalna warstwy izolacji jest ujęta w rozporządzeniach i dalej w projektach architektów. Grubość ta wynika z oczekiwanego współczynnika U przegrody. Z kalkulatora można korzystać na dowolnym etapie inwestycji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...