Skocz do zawartości

jak bardzo energooszczedna


Recommended Posts

Właśnie kończę budowę domu – 190 mKW i musze podjąć decyzję czy inwestować w tą fotowoltaikę? A jeśli fotowoltaika to czy ta pompa ciepła też do kompletu. Koszty są spore a ja jestem z natury niedowiarek. Czy to są faktycznie takie energooszczędne rozwiązania i na jak długo wystarczą, dekada, dwie? Boję się, że zainstaluję a za 10 lat wszystko będzie do niczego, bo wejdzie nowa technologia, pojawią się nowe podatki i wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle. Będę wdzięczny za informacje od realnych użytkowników tych instalacji.

Link do komentarza
Dnia 11.03.2021 o 13:32, tomasrak napisał:

Właśnie kończę budowę domu – 190 mKW i musze podjąć decyzję czy inwestować w tą fotowoltaikę? A jeśli fotowoltaika to czy ta pompa ciepła też do kompletu. Koszty są spore a ja jestem z natury niedowiarek. Czy to są faktycznie takie energooszczędne rozwiązania i na jak długo wystarczą, dekada, dwie? Boję się, że zainstaluję a za 10 lat wszystko będzie do niczego, bo wejdzie nowa technologia, pojawią się nowe podatki i wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle. Będę wdzięczny za informacje od realnych użytkowników tych instalacji.

Trochę słyszałeś ze dzwonią ale nie wiesz gdzie i po co. Dlaczego PV jest uwarunkowana pompa ciepła? Poproszę o wyjaśnienie. I wtedy pogadamy dalej żebyśmy się zrozumieli i nie pisali dla samego pisania. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...