Skocz do zawartości

PV + maty grzewcze


Recommended Posts

Witam

Prosze o pomoc.

Na poczatku zalozenie mialem PC + rekuperacje + ogrzewanie wodne podlogowe.

Teraz zastanaiwam sie nad rozwiazaniem panele fotowoltaniczne + maty grzewcze + rekuperacja??

Prosze poradzcie co lepsze.

Dom jaki bedzie to Maciejki 2g2 norma na 2021.

czy zostac przy standardzie PC czy wybrac prad??

zdaje sobie srawe ze co bedzie jak braknie pradu a no agregat bedzie:)

Interesuje mnie koszta zakup instalacji uzytkowanie vs lata i niezawodnosc.

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po pierwsze to gratuluje nowoczesnego i mądrego podejścia do kwestii ogrzewania i wyeliminowania grzania wody prądem w celu ogrzewania powietrza. To bardzo rzadkie ale bezcenne. 

Poszedłbym trochę dalej i maty grzewcze zastosował w łazienkach ewentualnie w pokojach natomiast tańszym rozwiązaniem jest ogrzewanie klimatyzacją całego parteru i jedna jednostka spokojnie by wystarczyła, jeżeli maty to w warstwie kleju aby nie marnować energii z powodu bezładności cieplnej. Mam PV i ogrzewam dom splitem polecam szczegóły w stopce. 

 

Zerknij tu na filmik 

 

Co do rekuperacji jeżeli miszkach w uciązliwym środowisku smog, hałas , złe sąsiedztwo to weź rekuperator jeżeli nie to ja bym sobie odpuścił ewentualnie zastosował rekuperator kanałowy x2 pracujacy sekwencyjnie jest to czystrze i tasze rozwiazanie 

 

 

https://allegro.pl/oferta/rekuperator-scienny-menv180-filtr-antysmogowy-7885680621?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Hydraulika+i+akcesoria,+klimatyzacja+i+wentylacja,+kuchnia+oraz+pozostałe&gclid=CjwKCAjwg4-EBhBwEiwAzYAlsndheUgTHZRfhDcXq1cGj1hBXTVB9mPz302edOORMPXbL7_nkWtWqRoCHGYQAvD_BwE

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...