Skocz do zawartości

Sąsiad złe zamontowana bateria od wody


krily

Recommended Posts

Sąsiad ma źle zamontowana baterie od wody przez co ja w mieszkaniu w (salonie )słyszę jak kąpią się . Mają małe dzieci więc bardzo często używaja prysznica . Szum jest naprawdę duży i trwa czasem po 20 minut. Zgłosiłem ten fakt administracji i również stwierdzili że to nie jest normalne. Konserwator stwierdził że mają źle zamontowana baterie. Niestety sąsiad aby naprawić usterke musiałby by kuc więc marne szanse aby naprawił. Co radzicie , iść do sądu czy co mam zrobić ?

Link do komentarza
12 godzin temu, krily napisał:

po co trolujesz?

 

Z wikipedii wynika, że nadużywasz słowa:

Cytat

obraz.thumb.png.434346a45b1c0b6de262c3b3af0240bc.png

  

A co do meritum - powodem szumu nie jest ZA GŁĘBOKIEGO zamontowania baterii, a co najwyżej rurek, doprowadzających wodę do baterii... i błędem pewnie jest to, że rurki nie mają otuliny, przez co ściana "gra" razem z rurkami... A głównym powodem jest grubość ściany działowej pomiędzy mieszkaniami i materiał tej ściany... a jeszcze główniejszym - projekt budynku, który nie przewidywał oddziaływania pomieszczeń, sąsiadujących przez ścianę...

 

 Pójście do sądu nic nie da... Nawet jeśli sąsiad będzie zobligowany do działań, to przecież nie ma możliwości przeniesienia łazienki w inne miejsce... co najwyżej założy otuliny ( co najwyżej o kilka decybeli zmniejszy szum)...

 

Napisz z czego jest ta dzieląca Was ściana... jak z grubsza wygląda układ pomieszczeń  w krytycznym miejscu... ile lat ma budynek...

 

To są uroki zamieszkiwania w wielomieszkaniowych budynkach :zalamka::bezradny:

Link do komentarza

Sama bateria potrafi nieźle "grać", jak ma nieodpowiednie uszczelki... ale wtedy piszczy, warczy... a tutaj "tylko" szumi...

A teraz jedynym wyjściem jest głośna muzyka w czasie kąpieli u sąsiada, albo trzeba

55 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

postawić ściankę izolującą akustycznie

 

Link do komentarza
Dnia 6.03.2021 o 21:08, krily napisał:

Sąsiad ma źle zamontowana baterie od wody przez co ja w mieszkaniu w (salonie )słyszę jak kąpią się . Mają małe dzieci więc bardzo często używaja prysznica . Szum jest naprawdę duży i trwa czasem po 20 minut. Zgłosiłem ten fakt administracji i również stwierdzili że to nie jest normalne. Konserwator stwierdził że mają źle zamontowana baterie. Niestety sąsiad aby naprawić usterke musiałby by kuc więc marne szanse aby naprawił. Co radzicie , iść do sądu czy co mam zrobić ?

 

Niestety, w mieszkaniach w bloku to dość częsty problem, zwłaszcza jak łazienka sąsiaduje z sypialnią lub salonem. Ściany i stropy są tak akustyczne, że "głośni" sąsiedzi mogą uprzykrzyć życie.

Tak jak radził nasz ekspert - jedyne wyjście to izolacja akustyczna istniejącej ściany.

Można to zrobić samodzielnie, wg instrukcji w tym artykule.

 

https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/23290-skuteczna-izolacja-akustyczna-pomieszczen-krok-po-kroku

 

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Cześć, daj znać czy rozwiązałeś problem, sam aktualnie toczę walkę z sąsiadem(aktualnie sprawa w nadzorze budowlanym)
- widzę że zgłosiłeś sprawę do dewelopera, pozyskaj od nich jakieś potwierdzenie z tej wizji lokalnej.

- zgłoś sprawę do nadzoru budowlanego można się powołać na:
rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
usytuowanie(par.325.par.326,par.327)
instrukcja użytkowania lokalu mieszkalnego jeśli jest tam zapis o zakazie wkuwania
dołącz nagrania do wniosku

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 17.12.2023 o 22:04, Mat1992 napisał:

Cześć, daj znać czy rozwiązałeś problem, sam aktualnie toczę walkę z sąsiadem(aktualnie sprawa w nadzorze budowlanym)
- widzę że zgłosiłeś sprawę do dewelopera, pozyskaj od nich jakieś potwierdzenie z tej wizji lokalnej.

- zgłoś sprawę do nadzoru budowlanego można się powołać na:
rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
usytuowanie(par.325.par.326,par.327)
instrukcja użytkowania lokalu mieszkalnego jeśli jest tam zapis o zakazie wkuwania
dołącz nagrania do wniosku

Cześć, dasz znać jak sytuacja i jakie kroki podjąłeś w temacie?

U nas sąsiad wkuł rury do baterii podtynkowej do umywalki i do prysznica. Ściana jest cienka, bo 18 cm, więc hałas jest ogromny, rozchodzi się na całe mieszkanie. Problemu by nie było, gdyby łazienka jego sąsiadowała z naszą łazienką, a niestety sąsiaduje z naszym salonem. N

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...