Skocz do zawartości

PIWNICA podłoga + sufit zabezpieczenie


Recommended Posts

Witam Państwa

 

Proszę o radę jak i czym zabezpieczyć piwnicę.

Posiadam dom z ok 1940r. gdzie była piwnica.

Dom został rozbudowany w latach 90.

Dom przez lata stał nie ogrzewany, w piwnicy kilka wycieków wody.

Pojawił się grzyb na ścianach.

Problematyczna jest podłoga, która jest nierówna i w jednej części bez wylewki.

Czym mam ją zabezpieczyć ( też ocieplić )

Czy na taka podłogę mogę np zrobić wylewkę z 10 cm + styropian.

Słyszałem też , żeby bezpośrednio na podłogę dać papę a później styropian i wylewkę

Proszę o pomoc i konkretne rozwiązania

20210221_151617.jpg

20210221_151655.jpg

20210222_180722.jpg

20210222_180747.jpg

20210222_180759.jpg

20210222_180827.jpg

Link do komentarza
2 godziny temu, Konrad79krk napisał:

Słyszałem też , żeby bezpośrednio na podłogę dać papę a później styropian i wylewkę

Jeśli chcesz dać papę, to musisz ją połączyć z izolacją poziomą fundamentow.

 

Ja bym na twoim miejscu najpierw porządnie przewietrzył piwnicę, zaczyna się wiosna, otwórz okna (załóż siatki, żeby nie weszły myszy) otwórz wentylację wpiwnicy - i wietrz tak z miesiąc dwa. 

Wtedy zobaczysz, czy zawilgocenia ustąpią. Jeśli nie ma zacieków - a nie widać na fotkach -  i jest to wilgoć z baku wietrzenia - to powinno się osuszyć.

 

A potem, jesli nie znajdziesz izolacji poziomej fundamentów do połączenia z izolacjapodłogi w piwnicy - to bym nie dawał ani styropianu, ani papy - tylko zwykła wylewkę betonową. 

Link do komentarza

W piwnicy kilka wycieków wody - gdzie? od posadzki poniżej poziomu terenu? Jak jest na zewnątrz? Widac podciąganie wody? Jaki jest stan ścian od środka? Są suche ponad gruntem? Jaka jest temperatura w piwnicy?

Zamiast ocieplać podłoge w piwnicy i kłaść papę na te"wycieki" ja bym ocieplił sufit i miał ciepło w nogi w pokojach na górze.

 

Wylewka dla wyrównania w piwnicy - owszem jako płyta dociskowa na wypadek podsiąkania od spodu ale to tylko luźne propozycje. Najpierw trzeba prawidłowo zdiagnozować przyczyny zawilgocenia moim skromnym zdaniem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...