Skocz do zawartości

Styropian, wylewka - nierówności.


Recommended Posts

Witam. Szukam odpowiedzi na kilka pytań związanych z izolacją podłogi i wylewką. Chciałem uzyskać pomoc od człowieka, który miał robić wylewkę maszynową, ale usłyszałem "robimy pomiary w tym samym dniu co wylewkę, ma być na tyle równo, żeby miała od 4.5 do 7cm max".

Zaczynając od początku - dom jednorodzinny, podłoga na gruncie bez ogrzewania podłogowego. Chudy beton niestety nie wyszedł wszędzie równo. To co gołym okiem wystawało, zostało skute, na to poszła folia 0.5 i instalacja elektryczna w rurkach rl, pierwsza 4cm warstwa styropianu grafitowego EPS 100, na niego instalacja ciepłej, zimnej wody i rurki do grzejników (wszystkie rurki są w izolacji piankowej). Na to, druga 6cm warstwa tego samego styropianu. Żeby wszystkie rurki schować, rzeźbiłem rowki w styropianie, O ile instalacja elektryczna wyszła ok, to pianka na rurkach z wodą amortyzuje i albo podnosi styropian do góry i wyrównuje się po stanięciu na nim, albo ugina się bardziej niż poziom wkoło.

Dodając do siebie nierówności chudziaka i problemy z pianką na rurkach, styropian w wielu miejscach się rusza, tu wystaje, tam jest zagnieciony itd. Starałem się układać wszystko ciasno i wszystkie luki uzupełniałem pianką.

Moje pytanie - czy na taką izolację może pójść wylewka 5cm z mixokreta zbrojona włóknami, czy za chwilę będzie pękać na wszystkich nierównościach styro. Czy w takim przypadku zbrojenie siatką pomoże czy po prostu izolacja musi zostać jakoś poprawiona, np z rurek ściągnąć styriopian i zasypać na równo keramzytem.

Niestety z osobą odpowiedzialną za przyszłą wylewkę się nie dogadam, dlatego z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...