Skocz do zawartości

RUFUS-DOMENA


Istana

Recommended Posts

  • 1 rok temu...
Cytat

Witam wszystkich,
Czy jest ktoś kto realizuje już projekt RUFUS (Domeny) autorstwa Marcina Michalskiego? Bardzo mało jest informacji dotyczących tego projektu. Nie znalazłam również żadnych fotek z realizacji. Bardzo proszę o kontakt- mój e-mail: pphualko@wp.pl.




Odpowiedź trochę po czasie, ale właśnie jestem w trakcie realizacji Rufusa. Wprowadziłam trochę zmian i mam kilka uwag co do projektu. Niestety wyszło w trakcie realizacji kilka niedoróbek architektonicznych, np dach - wejście i taras.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Odpowiedź trochę po czasie, ale właśnie jestem w trakcie realizacji Rufusa. Wprowadziłam trochę zmian i mam kilka uwag co do projektu. Niestety wyszło w trakcie realizacji kilka niedoróbek architektonicznych, np dach - wejście i taras.




Co masz na myśli mówiąc o niedoróbkach architektonicznych tego projektu. Jestem jeszcze przez decyzją o zakupie projektu a ten mnie zainteresował i chętnie sie dowiem co jest nie tak ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
No problem to ja miałam z daszkiem nad wejściem, który wg projektu jest wyparty o ścianę. Jednak biorąc pod uwagę jego wysunięcie, ciężar dachówki i ewentualny ciężar śniegu to ten daszek "wleciałby" do domu, gdybym nie poparła go dwoma kolumnami do podłogi wejsciowej. Wg architektów miał on być wyparty o ścianę domu. Kolejna fuszerka to grubość krokwi nośnej nad tarasem. Zrobiłam wg projektu i za nic nie dałam przekonać się panu dekarzowi, że to za mało. Teraz widzę jednak, że trzeba było dać grubszą bo zrobił się łuk i muszę dać dodatkowe wypory. Reszta jak na razie bez zarzutu. Zlikwidowałam parę wewnętrznych ścianek np. zrezygowałam ze spiżarki i mam teraz wnękę na lodówkę oraz zabudowę szafek kuchennych. Zmieniłam wejście na stryszek bo nie będę robić części użytkowej. Wchodzi się przez garaż a w przedpokoju, dzięki temu jest ściana szafowa. W sypialni rodziców zrezygowałam z podziału na garderobę i powstała super sypialnia. Co do reszty to okarze się za kilka lat.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...