Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dostęp do drogi publicznej

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Interesuje mnie działka ewidencyjna o numerze 51/2 zaznaczona na poniższym rysunku (pod budowę domu jednorodzinnego). Jest ona oddzielona od drogi gminnej, wydzielonym należącym do miasta prostokątem (51/1)  o szerokości 2m, który ma użytek "BP". Zwykle takie prostokąty wydzielane były na poszerzanie drogi i najczęściej miały status "dr". Tu zastanawia mnie ten status "BP" i wynikające z niego konsekwencje. Czy urząd przy decyzji o pozwoleniu na budowę może uznać, że interesujący mnie grunt nie posiada dostępu do drogi publicznej?

Oczywiście świadom jestem, że jako właściciel mogę zapewnić sobie służebność drogi koniecznej poprzez mediacje z właścicielem a w najgorszym scenariuszu idąc z tym do sądu, ale to wszystko kolejne formalności.

Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją i może powiedzieć jak do tego podchodzą urzędy?

505074676_dziaka.jpg.f7f1e6fcbd762aa52c37aeef848ca626.jpg

Pozdrawiam,

Edytowano przez Marcelinho (zobacz historię edycji)

Najlepiej spytaj w urzędzie - ale moim zdaniem nie powinno to mieć wpływu na twoją działkę.

Ważniejsze są tu ustalenia miejscowego planu - i tam powinny być adnotacje też do tego terenu - na co jest przeznaczony i ewentualne restrykcje.

BP - zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy. Musisz mieć dostęp wynika on z określonych przepisów. W tym materiale znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie, a resztę musisz "dogadać" w odpowiednim wydziale w UM ( lub Powiecie, Gminie etc.)

https://www.mpoia.pl/index.php/39-p-zespol-rzeczoznawcow-mpoia-rp/1561-opinia-nr-124-droga-wewnetrzna

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Aż tak zle?... Szpachlowanie - jeśli dobrze pamietam to na spoiwa pionowe płyt położona była taśma (ale nie jestem pewna czy w rogach tez), natomiast na łączeniach ściany z sufitem tylko akryl i to na samym końcu. Czy to normalne? Czy wszędzie na spoinach nie powinien być najpierw gips a na to taśma/siatka i potem znowu szpachla?     
    • Dlatego ja  nie rozumiem histerii że importujemy  średnio 10% prądu po cenie 62 Euro /MWh a produkcja u nas jest 64 Euro/MWh  i do tego syf. Nikt nie  jest od nikogo niezależny w 100%  i trzeba to zaakceptować a nie mieć mentalność jak sprzed 1795 roku., co i tak gówno dało bo doszło do rozbiorów. 
    • Firma sugeruje zasłonięcie ewidentnego swojego partactwa. Płyty g/k nie zostały prawidłowo zamocowane, prawdopodobnie spartaczone jest wykonanie stelażu. Całość do ekspertyzy i całkowitego zwrotu kosztów. Roboty trzeba wykonać od nowa. Być może również źle wykonano szpachlowanie, spoiny nie są bandażowane. Ale bez właściwego stelażu i mocowania końców płyt g/k, nie pomoże nawet Święty Boże, pęknięcia wylezą zawsze. Nawet w budynkach murowanych, o fundamentach ustabilizowanych przed laty.    Żadne naprawianie nie pomoże, to jest fuszerka nie z tej ziemi. To wszystko trzeba zdjąć i robić konstrukcję od nowa.
    • dodałby łyżkę wapna/cementu oraz proszku do pieczenia i byłby gazobetonowe "kulki" na wisiory...
    • Już się zaczyna, bo w Unii porównuje się stawki za kWh w poszczególnych krajach. I tu nasze są wysokie. Co i tak nie oddaje rzeczywistości, gdyż nie ma w nich wszelkich opłat "mocowych" na rozwój fotowoltaiki, na wille Obajtka i cały szereg innych. Dopiero jak się to wszystko podsumuje i obliczy stawkę rzeczywistą... wtedy dopiero się okazuje gdzie jesteśmy i gdzie tkwi nasza ręka. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...