Skocz do zawartości

Historia edycji

Marcelinho

Marcelinho

Witam wszystkich,

Interesuje mnie działka ewidencyjna o numerze 51/2 zaznaczona na poniższym rysunku (pod budowę domu jednorodzinnego). Jest ona oddzielona od drogi gminnej, wydzielonym należącym do miasta prostokątem (51/1)  o szerokości 2m, który ma użytek "BP". Zwykle takie prostokąty wydzielane były na poszerzanie drogi i najczęściej miały status "dr". Tu zastanawia mnie ten status "BP" i wynikające z niego konsekwencje. Czy urząd przy decyzji o pozwoleniu na budowę może uznać, że interesujący mnie grunt nie posiada dostępu do drogi publicznej?

Oczywiście świadom jestem, że jako właściciel mogę zapewnić sobie służebność drogi koniecznej poprzez mediacje z właścicielem a w najgorszym scenariuszu idąc z tym do sądu, ale to wszystko kolejne formalności.

Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją i może powiedzieć jak do tego podchodzą urzędy?

 

505074676_dziaka.jpg.f7f1e6fcbd762aa52c37aeef848ca626.jpg

Pozdrawiam,

 

Marcelinho

Marcelinho

Witam wszystkich,

Interesuje mnie działka ewidencyjna o numerze 51/2 zaznaczona na poniższym rysunku (pod budowę domu jednorodzinnego). Jest ona oddzielona od drogi gminnej, wydzielonym należącym do miasta prostokątem (51/1)  o szerokości 2m, który ma użytek "BP". Zwykle takie prostokąty wydzielane były na poszerzanie drogi i najczęściej miały status "dr". Tu zastanawia mnie ten status "BP" i wynikające z niego konsekwencje.

Czy ktoś może ma doświadczenie jak urzędy podchodzą do takich sytuacji? Czy urząd przy decyzji o pozwoleniu na budowę może uznać, że interesujący mnie grunt nie posiada dostępu do drogi publicznej?

Oczywiście świadom jestem, że jako właściciel mogę zapewnić sobie służebność drogi koniecznej poprzez mediacje z właścicielem a w najgorszym scenariuszu idąc z tym do sądu, ale to wszystko kolejne formalności.

Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją i może powiedzieć jak do tego podchodzą urzędy?

 

505074676_dziaka.jpg.f7f1e6fcbd762aa52c37aeef848ca626.jpg

Pozdrawiam,

 

×
×
  • Utwórz nowe...